Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az, hogy az...

Tényleg igaz az, hogy az államunk maximalizálta a nyugdíjat? Tehát ha sok lenne a bruttóm', akkor sem kapnék majd annyit, mint amennyi a fizetésem aránya után járna?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ez így van,de természetesen járulékot se kell fizetned egy bizonyos határ felett,most nem tudom hogy most mennyi a plafon.
2009. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Persze, de ez már nem új dolog, régóta így van. Pontosan nem tudom megmondani, mi a határ, de ahogy hallottam, kb. 130 000 forintnál több nyugdíjat nem kaphatsz havonta akkor sem, ha mondjuk a fizetésed havi ötmillió forint volt (mondjuk egyetemi rektorként).
2009. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Hallottál már a magánnyugdíjpénztárról? Az államit maximalizálhatják, hiszen sok az eltartott az eltartóhoz képest, a magánod attól függ, hol van, és hogy alakul annak a hozama.
2009. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én erről még nem halottam.De a szomszédomban lakik egy határőrőrnagy.A nyugdíja 500.000.- Ft( nemcsak mondja hanem láttam is a bankkivonatát) Valamilyen problémája volt vele,és ezért fordult hozzám a kivonattal.
2009. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Ilyesmit mindig a másik fél politikusai terjesztenek, hogy lejárassák az ellenfelet.Félmilliós nyugdíjak is vannak szép számmal.

Nézd át DVD jogtárban a nyugdíjszabályokat, és megnyugszol.

2009. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Vannak ám. Anyám egy időben postásként dolgozott, és vitte a többszázezres "kisnyugdíjakat".
2009. okt. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a nyugdíjat maximalizálták, hanem a nyd.járulék felső határát. 2009-ben ez az összeg: napi/20.400x365= 2.446.000.-, ez azt jelente,hogy aki többet keres, az csak eddig az összeghatárig fizet nyugdíjjárulékot, és ez számít max. a megállapításra kerülő nyugdíj összegébe. Ez a járulék felsőhatár korlátozás 1992-től "él". A nyugdíjak összegének megállapítása az 1988-tól, a nyugdíjra jogosult utolsó munkanapjáig kifizetett járulékköteles jövedelmek alapján történik. Ezért kötelező évente beküldeni a foglalkoztatónak az un. éves NYENYI igazolásokat.
2009. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!