Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol, vagy kinél kell bejelente...

Hol, vagy kinél kell bejelenteni a chip és veszettség elleni oltással nem rendelkező kutyákat tartó tulajdonost?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 12:39
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
46%
Honnan tudod, hogy nincs chip a kutyákban?
2013. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Ezeket az állatorvosok tartják számon és ők adják le az önkormányzatnak és még egy helyre , de az nem jut eszembe.

Viszont hiába jelented fel mert az állatorvos barátom a héten azt mondta, hogy amíg nem harap meg senkit se a kutya addig nem tudják megbüntetni azokat akik nem oltatják be veszteség ellen.

Szóval neked nem kell jelenteni mert az állatorvosok írják és jelzik azokat az embereket .

2013. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Honnan a fenéből tudod hogy nincs-e beoltva és chippeletetve a kutya?

Bírom az ilyen feljelentgetős idiótákat.

2013. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Sehol nem kell bejelenteni a vamzerkodás bűn.
2013. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
A kérdező besúgó.
2013. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Felháboritó a kérdésed, törödj a saját dolgaidal vagy jobban érzed magad ha jelentgetc
2013. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Most őszintén honnan tudod , hogy a kutya nincs-e beoltva?

Minden egyes percben a szomszédodat figyeled?

Elárulom tegnap volt nálam az állatorvos chipet rakott a kutyámba és veszteség elleni oltást kapott és kitöltötte a könyvét. Nem volt itt 10 percet se .


Nem értem , hogy miért jó neked hogy indok nélkül jelentgetsz fel bárkit is .

Egyszerűen már szánalmasak az ilyen emberek.

2013. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Kedves válaszolók!


A kérdező nem mondta, hogy a szomszédját akarná feljelenteni blindre, csupán feltett egy olyan kérdést, amire tényszerű válasz adható.

Szóval az én tudomásom szerint az állatorvos tartja nyilván a kutyákat, neki kell ellenőriznie, de ha ilyen probléma felmerül -- nincs beoltva, chipezve stb., akkor elvileg a jegyző intézkedik, először figyelmeztetést küld a tulajdonosnak, majd ha az erre határidőig nem reagál, akkor joga van a jegyzőnek az állatorvossal elaltattatni a kutyát, mert hivatalosan, bármilyen furcsán hangzik, közveszélyesnek minősül.

Én legalábbis így tudom, hogy ez a szabályozás. Hogy aztán a gyakorlatban ez hogyan működik, azt nem.

2013. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2013. jún. 2. 19:17
 10/14 anonim válasza:
38%
Ha egy hozzám közel lakó nem oltatná be a kutyáját (és igenis lehet tudni hogy ki nem csináltatja meg) bennem is felmenne a pumpa, ha meg esetleg kisgyerekem is van akkor lehet én is fel/bejelenteném
2013. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!