Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem építenek a nagyobb...

Miért nem építenek a nagyobb folyókhoz a kritikusabb területekhez egy-egy víztározót?

Figyelt kérdés
Jómagam a Sajóhoz lakom legközelebb és már az is elég magasan van/volt. Minden évben eláraszt egy csomó földterületet a víz. Nem lenne ésszerűbb ilyen helyeken 10-20 kmenként víztárazót építeni és akkor nyáron nem lenne az, hogy aszáj (na leégek nem tudom milyen "j") van tudnának locsolni. Ugyan úgy a Duna mellet is lehetne hisz akkor nem kellene ennyire kelteni a pánikot persze akkor is kell a készültség de biztos jóval kisseb lenne a kár. Azért tettem a politika a topikba, mert politikusainknak kellene ezt az egészet megoldani és szerintem 1-1 vákasztás előtt jobb kampány lenne az hogy építettünk x víztározót ezzel rengetek termést és házat, életet megmentettünk, mint mondjuk a Felcsúti stadion, traffik "mutyi" vagy az egy kulcsos adó.
2013. jún. 4. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:

jó a kérdésed,

de igazából te is láthatod ,hogy csak mi történik :

-ha jön az ár,akkor pánikszerűen kipakolják a homokzsákokat,

-ha elvonult,akkor meg bepakolják őket,

örülnek ,hogy ezt is megúsztuk,azt kényelmesen hátradőlnek,mintha már soha az életben nem jönne az újabb nagy víz,

2013. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lűtom, hogy ez történik de akkor is miért? Szinte minden településen van folyó víz kampánynak jó lenne, a homokzsák nem foglya megtartani a Duna vizét. Viszonylag kis befektetés és hamar megtérül(a szántót amit nem öntött el a víz lehet művelni, vízzel lehet locsolni, egy-egy katasztrófahelyzet sok költséggel jár) Tehát csodálkozom, hogy még nem gondolt rá senki sem a pártok közül, ha én szeretnék kormányozni ez lenne egyik fő pontja a kampányomnak.
2013. jún. 4. 08:14
 3/5 anonim ***** válasza:
a kérdező egy ügyes jobbik szimpatizáns, de a végén csak kibujt a szög a zsákból. Teszi fel ártatlanul a kérdéseket, miközben tudja nagyon is jól, hogy a jobbiknak van hasonló terve...
2013. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Duna átlagos vízhozama kb 2300m3/s. Most, hogy még nincs is tetőzés 5530m3/s (ma reggeli adat, hydroinfo.hu). Ez olyan 8000m3/s-ra nőhet meg.

Ez kb Ha csak 3 napig, azaz kb 250 000 (kétszázötvenezer) mp-ig kell átlag 1000m3/s vízhozamot elnyelni, az 250 millió m3 víz. 3m átlagos mélységű víztározóval számolva ez 80 millió m2, azaz 80km2. Ez 2/3-a a Tisza-tó területének. Mutasson nekem valaki ekkora területet a Duna mellett!

2013. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as nak üzenném, hogy nem vagyok jobbikos, nem tudtam hogy benne van a programmjukban de ha benne van hát üdvözlöm a döntést. Mindegyik pártnak benne kéne, hogy legyen. 4es nek mondom, hogy nem kell egy 2/3adnyi Tisza tavat keríteni, de különböző területekre elosztva ha nem is lehetne az összes vizet elvezetni de a károkon mindenképp enyhítene valamint úgy tudom ez lesz talán az elmúlt x év legnagyobb árhulláma ami ugye nem mindennapi, de szinte minden évben van kisseb nagyobb árhullám amikor a víztározó nagyon jól jönne. (nem vagyok szakértő, de szerintem simán lehet mélyebb, mint 3 méter de tényleg ehhez nem értek)


3asnak még üzenném, hogy nem zavar semmi jobban annál, amikor megvádolnak jogtalanul (mármint hogy csak hülyének tettetem magam de jobbikos vagyok) szóval velem ne beszélj így, ne vádaskodj semmi nem utalt arra, hogy valamelyik párt szimpatizása volnék és még csak nem is a kérdésre válaszoltál!!!

2013. jún. 4. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!