Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek ki keltett nagyobb...

Szerintetek ki keltett nagyobb félelmet a romákban Gyöngyöspatán? Miért?

Figyelt kérdés

A jobbikosok, akik vonulgattak és egyértelmű, h senkit nem fognak bántalmazni vagy az LMP-sek, akik telebeszélték a romák fejét, h hatalmas veszélyben vannak meg úgy menekítették őket, mintha számítani lehetne hamarosan egy gyilkos támadásra.

Egyszóval próbálták beállítani a helyzetet, közriadalmat okoztak szándékosan!



2012. okt. 5. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

Másrészt egyetértek.

Aljas szító, uszító kampányt folytatnak a cigányok és magyarok között.

2012. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

A Jobbikosok a Gárda vonulgatásukkal uszítják a cigányokat.

Az LMP-seknek nem kellett telebeszélni a fejüket, mert erre maguktól is rájöttek.

Sőt, nem csak a cigányok jöttek rá, hanem minden értelmes ember.

2012. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz, láttad te azt a felvételt, amin a romák szaladnak a buszhoz, az LMP-s nő meg kocog mellettük és sietteti őket, kiabált h gyorsan-gyorsan ...

Most ez mire volt jó?

Mindenki tudta, h a Jobbik nem fog támadni, szándékosan eltúlozták a helyzetet és ezáltal félelmet keltettek a romákban.

2012. okt. 5. 10:39
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem értem, miért teszel fel egy eldöntendő kérdést, ha csak az egyik választ fogadod el?

Mindenkinek lehet saját véleménye, pont azért kérdezted meg. Én is egyet értek veled kérdező ettől függetlenül.

2012. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eldöntendő kérdés valóban, de az nem azt jelenti, h akkor hülyeségeket kell írni.

Én tényeket írtam le, elismertem, h a Jobbik kezdte, de az LMP rátett egy nagy lapáttal.

2012. okt. 5. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz az irányítottan feltett kérdés, amit egyből meg is válaszolsz a biztonság kedvéért, és ha valaki ellenvéleményt ír, gyorsan le is hurrogod. Ez nem kérdés, hanem kampány. :)


Ezt a témát már azt hiszem, te feszegetted egy másik kérdés hozzászólásaként, ezek alapján arra következtetek, hogy ezzel a témával akarsz egy Jobbik párti LMP-lejárató kampányt folytatni. Sok aktualitással akkor nem tudsz előjönni, mert maga a téma is már elég régi.

Hozzá kell tenni, hogy a "kérdésedben" is "khm" szándékolt, vagy véletlen valóságtól való eltérés van. nagyon egyoldalú MAX. részigazság, de talán még annyi se. (Kerültem a hazugság szót, mert "a sanda szem az igazság képét is sandának látja" - Tolkien-Gyűrűk Ura - tehát megértem, hogy nem a valóságból indulsz ki.) A lényeg: tárgyilagosság nuku!


Tehát itt is nagyjából leírom azt, amit a hasonló hozzászólás(od?)nál már leírtam:


Azért tudni kell, hogy a két szélső jobboldali párt egymással vetekedett, a szándékuk egyszerűen az időközi választásokon (és országos szinten is) politikai tőkét akartak maguknak kovácsolni.


Az állítólagos szikra az volt, hogy egy bácsit megöltek, vagy öngyilkosságba kergettek az utcába költöző cigányok, de valójában kiderült, hogy azért lett öngyilkos, mert kiderült, hogy halálos beteg, és nem is volt semmi baja a cigányokkal. (Erről persze már hallgat a jobbikos média - a tényközlés és helyreigazítás sem volt sose az erősségük.)


Azért azt is tudni kell, hogy az "felesleges elmenekítések" előtt voltak már néhány érdekes események (hajnal alakzatban vonulások, ostorcsattogtatások közepette kiabálások, a cigánysoron. Vagy a cigány asszony mögött EGY lépésben símaszkban követte a boltban egy gárdista, ami akárhogy is vesszük zaklatás. És rengeteg hasonló eset volt.

És lehetetlen volt megjósolni, hogy hol áll meg a gárda és társai, főleg, ha nincs ellentüntetés, sajtó, rendőrég. Mert bizony volt a cigánysor közepén rasszista üvöltözés, nyílt utca közepén hugyozással, és ha hozzátesszük, hogy a cigánysorral szemközti hegyoldalon lévő telken szélsőjobbosok "katonásdi" kiképzőtábort csináltak, egyenruhákban akartak gyakorlatozni, stb, akkor talán nyilván mégiscsak lehet, hogy volt mitől félniük a cigányoknak. Feltételezem, fordított esetben te is ezt tetted volna.


Azt írod, hogy a sok LMP-s riogatta a romákat, és az addig ostorcsapásoktól, stb. nyugodt romák egy-két békés szó után gyorsan megijedtek, és pánikszerűen menekültek, eléggé életszérűtlen. Az LMP-seket pedig nem kell összetéveszteni másokkal, mert nem csak pár LMP-s volt ott, (azok is szervezetlenül), többnyire TASZ-osok ill. mások voltak, (akiket azóta ki is akart vagy ki is tiltott a jobbikos polgármester), mellesleg 2006-ban a TASZ a jobboldalt védte erősen a rendőri túlkapások ellen, az valahogy azonban elfelejtődött, maradt a "nemzetelleneshazaárulób*zicigozsidaj védelem".


Az LMP-sek inkább (kb. öten) a Föld napjára eső napon jöttek, és az ottmaradt romákkal szemetet gyűjtöttek a közeli patakmederben. Részben békés ellendemonstráció, részben pedig a bennük lévő feszültség konstruktív levezetésében (nehogy egymásnak essenek a romák a provokáló szélsőségesekkel)


Arról hogy mindenki tudja, hogy a Jobbikosok milyen békések és senkit nem akartak megtámadni természetesen tisztában vagyunk. Ezt bemutatja a visszafogott, szájkosárral rendelkező fejbe rúgott rendőrkutya esete amelyik nem támadott (bár a Jobbik első reakciójában tiltakozott a fenevad bevetése miatt, a videót látva azonban kénytelenek voltak elhatárolódni az eseménytől), az élni és élni hagyni vagy milyen "békemeneten" röpülő betondarabok, amik hol jobbikos nagyvezírt, hol a cigányok udvarában lévő embert találtak el. (Először még a vezír maga is azt mondta, hogy az övéi dobták fejbe, aztán pár percre rá "rájött", hogy mégis csak a cigányok lehettek! :-/


Én egyetértek abban, hogy azonos bűncselekményért (azonos enyhítő és súlyosbító körülményeket azonos mértékben figyelembe véve) azonos ítéletet kell hozni, de akkor nem értem, hogy miért nem látok magyar által elkövetett bűncselekmény esetén gárdavonulást. (Nem kívánom, hogy legyen, mint ahogy cigányén sem,csak azt mondom, hogy ez a tény alátámasztja, hogy a vonulgatások nem azért vannak, mert bűnöznek, hanem rasszista vonulata van az egésznek.)

Ha egyet értünk abban, hogy azonos bűncselekményért azonos bűn jár, akkor máris felesleges bűncselekménynél az etnikai felemlegetés.


"Eldöntendő kérdés valóban, de az nem azt jelenti, h akkor hülyeségeket kell írni.

Én tényeket írtam le, elismertem, h a Jobbik kezdte, de az LMP rátett egy nagy lapáttal."

- A szélsőjobb mit csinál a melegfelvonuláson, ha nem ugyanezt? Ja, az más?!


Megjegyzés: amikor néhány LMP-s kimegy a melegfelvonulásra, nem azért megy ki,mert melegek, ill. azt hirdetik, hogy milyen jó melegnek lenni, és legyen mindenki az (egyébként az ilyesmi nem döntés kérdése), hanem azért mert minden elnyomottal szemben szolidaritást vállalnak, és kiállnak mellettük. Igen, a határon túli magyarokért is megtesznek mindent!

2012. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudnál videót linkelni?

Mert amiről én beszélek a Hír TV Kommentár nélkül c. műsorában volt látható, ennek ellenére tagadjátok....

Érdekes viszont, h én nem láttam a símaszkos emberről videót, de még csak a Google se dob ki semmit.

Talán, mert csak ezt is ti találtátok ki?

Arról miért nem beszélsz, h a romák miket műveltek?

Tudom, tudom semmit.

Csak akkor miért volt több riport is a médiában, amin öregemberek zokogása és panasza volt látható?

Tudom, hazudtak.

Bezzeg a cigányasszonyt símaszkos Jobbikosok követték és azt feltétel nélkül el kell hinni.

Jah és legközelebb térj a lényegre, nem vagyok kíváncsi a nyelvtan, fogalmazás, érvelés órákra, főleg nem egy olyan embertől, aki hazudik.

2012. okt. 6. 19:06
 8/11 anonim ***** válasza:

# 7

1.) Nem hazudok, maximum jóhiszeműen tévedek, de ezt is kétlem.

2.) Nem nyelvtan, fogalmazás, "érvelés óra" - amiről még nem hallottam, hanem az felesleges és aljas manipuláció nevén nevezése. Van némi különbség. Ha csak a saját véleményedre vagy kíváncsi, de az attól eltérőkre nem, akkor nyiss egy blogot, oda hívd meg és várd a haverokat! Ez az oldal más műfaj. Azonban ha már itt tartunk, vehetnél néhány szövegértelmezési korrepetáló órát, hogy a bevezetőtől meg tudd különböztetni a lényeget. A #6-os hozzászólásomban ez az arány teljesen megfelelő volt - még akkor is, ha csípi a szemed. :)

3.) Én is megnézném az álhírtévés Komment-tálját, bizonyára LMP-s pártigazolványát mutogató emberke sürgeti a gyerekeket, és olyan fotókkal riogattak, (mert mással ugye nem tudtak) amin Morvai Krisztinának hitlerbajuszt rajzoltak esetleg még szarva is volt vámpírfoggal, kampókézzel, stb. :)

4.) Sehol nem állítottam, hogy azok között a cigányok között mindenki szent volt. Meglehet, hogy vannak arra is cigányok, akik lopnak csalnak, kellemetlenkednek a környéken (és máshol is, ami nem cigányok körében éppen úgy előfordulhat), de tény, hogy a kivonulás oka a bácsi halála volt (legalábbis erre hivatkoztak a kivonulók), és az is tény, hogy erről a cigányok nem tehettek. A kivonuló jobbikosok meg tudtommal nem kértek bocsánatot az igaztalan rágalom miatt, és mentek gyorsan haza, hanem rögtönzött "B" terv alapján más ürügy miatt maradtak, és csinálták a fesztivált.

2012. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Manipuláció?

Te beszélsz manipulációról, aki szándékosan, tényként írja le, h a roma asszonyt símaszkban követték?H aki olvassa azt gondolja, h volt ilyen?

Közben meg a neten semmit nem lehet róla találni?

Átlátszó vagy nagyon....

2012. okt. 7. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:

"Közben meg a neten semmit nem lehet róla találni?"

Azért ez csak vicces! Te is ahhoz a netes nemzedékhez tartozol, aki az infókat innen szedi. Nincs is ezzel semmi baj, amíg el nem szakadsz a valóságtól! Úgy hogy ha meg látsz a neten egy zsiráf testű, krokodil fejű állatot, ne hidd el azt, hogy az amcsik génmódosítással felborítják a természetes rendet! Gondolj arra, hogy létezik PhotoShop is!


De félre téve a net hitelét: Mi a fenét kerestek a cigányok között a Jobbikos Gárdisták? Azt mondod, hogy ez egy mellékes kérdés, mert hogy egyértelmű volt, hogy nem fognak senkit sem bántani? Tényleg? Azért nem baj ugye, ha ezzel nem értek egyet?


Ez egy megfélemlítő akció volt, és provokáció. Nem igaz az, hogy egyértelmű volt, hogy nem fognak senkit sem bántani! Egy provokatív akció egy átgondolt manőver, amely számol azzal, hogy ellenállásba ütközik. Az esetleges fizikális összecsapás alkalmával azzal hozakodtak volna elő, hogy ők csak védekeztek és őket érte támadás a vérengző cigányoktól! Az LMP elejét vette ennek a provokatív felvonulásnak és gyakorlatozásnak. Ez mindenképpen indokolt volt. Az, hogy te nem így látod, az abból fakad, hogy Jobbik és Gárda szimpatizáns vagy. Engeded magadba hatolni a neonáci gyűlöletet! A Jobbik próbálja kijátszani a demokráciát, és a rendszer réseit, hogy előre törjön. Nem csinálja rosszul! Ezt igazolja, hogy te se látod át a valódi céljukat! Ez egy olyan párt, akik hatalom éhesek, magasról legyintenek a te személyes életedre. A maguk pecsenyéjét sütögetik, mint minden politikus. Próbálják sokak gondolkodását megfertőzni eszméikkel, amiket már ők is elhisznek. Ha hatalomra jutnának, az a nemzetünk halálát jelentené! A Jobbik a legrosszabbik választás!


A neten és a Hír Tv-ben nem közvetítették egyenes adásban a cigány emberek és gyerekek lemészárlását? Jelzem neked, hogy mégis megtörtént!


Szóval a kérdésedre válaszolva: A Jobbik volt a félelem forrása, az LMP pedig helyesen látta meg a veszélyes helyzetet, mert semmi garancia nem volt arra, hogy ebből mi fog kikerekedni!


Őszintén remélem, hogy el tudod fogadni a válaszomat!

2012. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!