Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy külföldön élő (pl. erdélyi...

Egy külföldön élő (pl. erdélyi) kettős magyar állampolgár mi hasznot ad Magyarországnak, ha nem itt adózik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 23:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Hasznot semmit, de kedvezményeket kapnak tőlünk. Utazhatnak kedvezményesen, elvehetik az egyetemen a támogatott helyeket, szavazhatnak helyettünk a Fideszre.
2013. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%

Ha politikai értelemben nézzük, akkor egy haszna lehet - Orbánra szavaz. Persze, az is csak Orbán számára haszon. De azt már megszokhattuk, hogy amikor ő haszonról beszél, azt csak saját magára érti. Ráadásul a "kettős állampolgárság" a népakarat (2004) durva semmibe vevése, a demokrácia ismételt arcul ütése.

Remélem jövőre végre sikerül rendezni a helyzetet és elveszik minden élősködő, haszonleső herétől ezt a jogot, és ezzel végre szomszédainkkal és a EU-val is sikerülne hatékonyan rendezni a kérdést és a nézeteltéréseket és ehhez a korábbi nép választása ad majd legitimációt. Az EU-ban amúgy sincsenek határok, munkát vállalni, élni bármely tagországban lehet, már szükségtelenek az ilyen primitív irredenta, nacionalista és idejét múlt beidegződések.

2013. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

# 12:


"Ráadásul a "kettős állampolgárság" a népakarat (2004) durva semmibe vevése, a demokrácia ismételt arcul ütése."


Miért? Az emberek többsége ott a kettős állampolgárság mellett szavazott.


Szerintem a kettős állampolgárság nem ördögtől való megfelelő kontroll mellett, egy nagyon pozitív gesztus. A szavazati jog más kérdés.

2013. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
Ja, azért lett érvénytelen a szavazás. :D Akárhogy izzadtok, a távol maradottak inkább nemmel szavaztak, tiltakozva a kérdés ellen is.
2013. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

# 14:


"Akárhogy izzadtok, a távol maradottak inkább nemmel szavaztak, tiltakozva a kérdés ellen is."


Én teljesen egyedül írtam ezt a választ, nem értem a többes számot.

2013. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Magyarpatriota ***** válasza:
85%

Az egyik hozzászóló ezt írta:"Bár most olvastam, hogy az amerikai magyarok gyűjtést szerveznek az árvíz miatt nekünk, az erdélyiektől ilyet nem fogunk látni egyhamar."


Ezt megcáfolnál, ugyanis az erdélyi magyar népárt önkénteseket toboroz Erdély magyarlakta városaiban, akik jelenleg is a gátakon dolgoznak Magyarországon.

2013. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

"Bár most olvastam, hogy az amerikai magyarok gyűjtést szerveznek az árvíz miatt nekünk, az erdélyiektől ilyet nem fogunk látni egyhamar"


Az erdélyiek több busszal mentek segíteni a gátra te f*sz, és ivóvíznél semmi egyebet nem fogadtak el. Tornateremben aludtak. Remélem lesül a bőr a pofádról.

2013. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!