Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akarja bezáratni a...

Miért akarja bezáratni a józsefvárosi kínai piacot Kocsis Máté polgármester?

Figyelt kérdés

Talán gondolhatna a VIII. kerület és a főváros szegény lakosaira is, akik csak ott tudnak megvenni egy csomó alapvető ruhát, élelmiszert. Vagy ha annyira muszáj bezárni, miért nem gondoskodik valami más hasonló árszínvonalú lehetőségről? Az engem nem győzött meg, hogy közbiztonsági és adóhatósági problémák vannak. Egyrészt én teljes biztonságban éreztem ott magam, másrészt egy olyan országban, ahol a világon a legmagasabb az áfa és adók, vegyék tudomásul, hogy ezeket az emberek egyre nagyobb tömege nem tudja megfizetni. Se a kereskedők, se a vevők.


[link]



2013. jún. 16. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

"egy olyan országban, ahol a világon a legmagasabb az áfa és adók, vegyék tudomásul, hogy ezeket az emberek egyre nagyobb tömege nem tudja megfizetni. Se a kereskedők, se a vevők."


Azért ez nem teljesen így működik, hogy ha nincs pénzem, akkor nem fizetek adót.

2013. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De, sajnos így működik már több millió embernél, aki máról holnapra nyomorban él.
2013. jún. 16. 13:01
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Ja, mert csak ezen a piacon nem kapsz nyugtat XD

Jokat lehet azon is röhögni, hogy a rendorseg es az adohatosag eszközei veglegesek, es ezert viragzik ott a feketegazdasag.

2013. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy a jozsó az ahol szinte minden illegális cuccot meg lehet kapni a fegyvertől kezdve a gyógyszerekig.


így érthető ha megelégeli az ember.


nincs olyan messze amúgy a pecsa és kicsit több utazással, elérhető a bosnyák téri piac is.

2013. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
kínai pedig van mindenfele.
2013. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

"De, sajnos így működik már több millió embernél, aki máról holnapra nyomorban él."


Akkor gondolom szerinted a boltból kaját lopni ugyanúgy rendben van? Vagy esetleg más által ellopott kaját megvenni olcsón?


Az, hogy a piacra létszükség van embereknél nem legitimálja azt az évi 15 milliárdos adóhiányt, amit okoz, mert az szegénység miatti lopás/illegális beszerzés pontosan egy olyan embercsoport viselkedésére jellemző, akiket ezen a fórumon hevesen gyűlöl mindenki.


Hazudni meg ne hazudj, se az ÁFA, se az adók nem a legmagasabbak a világon, "csak" első tízben vagyunk.

2013. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

Én szeretem a jozsó piacot.


Ott tudtam venni egy normális sokkolót ,ami tényleg üt és nem olyan csiklandozós-zsibbasztós , mint amit a magyar szabvány enged.


Sok dolgot amit máshol nem tudsz megvenni az országban ,azt ezen a piacon megtudod.

2013. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

[link]


jobb oldalt kell a listában nézni a VAT-ot. nekem úgy néz ki, nincs olyan akinek 27% vagy nagyobb.

melyik országban magasabb az áfa?



a többi adót nem lehet rendesen összehasonlítani, mert pl lehet, hogy svájcban hasonló vagy magasabb, de az ottani fizetésekhez képest másképp is fest.

2013. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Na, íme az illusztráció is:


"Ott tudtam venni egy normális sokkolót ,ami tényleg üt és nem olyan csiklandozós-zsibbasztós , mint amit a magyar szabvány enged."


Szóval vettél egy törvényileg tiltott, illegális dolgot, nem "normálisat".


De miért állsz itt meg? AK-47-d nincs? Vagy csak egy MP5? Netán kokain?

2013. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Azért akarják bezárni, mert ott virágzik a bűnözés és ezt minden ember tudja, aki már hallott arról a piacról. Persze, nagy kár, hogy egy olcsó hely szűnik meg, de valljuk be, igenis okkal teszik ezt.
2013. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!