Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nagy baj az, hogy mindent és...

Nagy baj az, hogy mindent és mindenkit lehallgattak, megfigyeltek Amerikában?

Figyelt kérdés

Most hallottam a hírekben, meg az elmúlt hetekben több helyen olvasható volt, hogy az USA titkosszolgálat lényegében az összes emailhez, facebookhoz, youtubehoz, skyphoz stb. hozzáfért, és lehallgatta, megfigyelte. Még az EU vezetőit is. (Nem tudom, hogy gyk-hoz eljutottak-e.)


Mentségül arra hivatkoznak, hogy ezzel rengeteg merényletet tudtak megakadályozni. Úgy tűnik, ez igaz is, mert 2001. szept. 11. óta nem volt ott újabb terrorista merénylet. Persze magánemberként ez ellen mindenki berzenkedik, de én úgy vagyok vele, hogy engem nem nagyon zavar. Nem dob fel, hogy turkálnak mások a leveleimben, netán lehallgatják a skypomat, biztos sok röhejes dolgot találhatnak, meg olyat, amire nyilvánosan nem lennék büszke, de azért alapvetően annyira mégse érdekel. És ha ezzel tényleg merényleteket lehet megakadályozni, akkor talán elfogadható ez a kellemetlenség.



2013. jún. 30. 08:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Na ezért gondolom én is inkább azt, hogy ez az egész engem nem igazán érint, gyakorlatilag nem korlátoz. De azért nem egyszerű ezt a helyzetet se lenyelni, miután olyan sokat hallottunk a levéltitokról stb.
2013. júl. 1. 21:10
 12/15 Ian Catman ***** válasza:

Mint mondtam, mindenkit megfigyelhetnek, csak az esetek 99 százalékában ez nem éri meg, sem pénzben, sem időben, sem fontosságban. Ez olyan, hogy bárkit elüthet egy részeg autós, noha részegen vezetni sem szabad. Félnie annak kell, aki tényleg hülyeséget csinál, pl. bűntényre készül és van olyan marha hogy ezt előre közzéteszi a neten. Annak úgy kell.

A magántitok, levéltitok (amibe az email is tartozik, de a facebook nem) megsértése a most július 1-én érvénybe lépett új Btk. szerint sokkal szigorúbban büntethető, tehát ha akár a haverod feltöri az email fiókodat, és elolvassa a leveleide, az két év börtön lehet tegnap óta. A nemzetbiztonság viszont a világon minden országban azt csinál amit akar.

2013. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát igazából engem zavar, de nem igazán érint.


Mert én olyan vagyok, hogy sehova nem írok ki semmilyen személyes adatot. A facebook-omon a nevem van kiírva, fordítva, ékezetek nélkül, és annyi. Semmilyen más infó nincs.


Tehát ha én ott kiírnék valamit, bármit, akkor fogalmuk sincs, hogy ki a fene írta. Pl. hogy na ma megyek felrobbantok valamit, és nem írom ki hol, akkor még az sem ér semmit, hogy lenyomozzák az IP-t.


Mert még ha nem is titkosítom az IP-met (mondjuk proxyval), akkor is mire a házamhoz érnék, már rég nem itt leszek. Annyit fognak tudni, hogy ebben vagy abban az országban lehet valami, valószínüleg.


Ezen kívül szerintem nincs olyan elvetemül terrorista szervezet, aki így beszéli meg a dolgokat.


De tudok neked egy nagyon jó példát mondani:


Pár éve, egy fiatal, európai pár (huszonévesek), terveztek egy utat az USA-ba. Elég nagy közösségi portál függők voltak, tehát nevük, lakcímük, ilyen képük-olyan képül, profil képük, személyes adataik, mindenük kint volt.


Erre az indulás előtti este kiírta azt hiszem a nő, csak poénból az egyik ilyen oldalra, hogy "Na, holnap indulunk egyet zúzni az USA-ba". (nem tudom milyen nemzetiségűek voltak, de nem magyarok)


Na, még aznap fent is akadt ez a szűrőn, és kiadták rájuk a terrorista "körözést" vagy mi a fenét.


Nahát, mikor tizen akárhány óra után megérkeztek az USA-ba, és odaáltak a rendőr elé, aki ellenőrzi az útlevelet, papírokat, előéletet, hogy beengedhet-e az USA-ba, (még ujjlenyomatot is vesznek), amikor lehúzta az útlevelet, azonnal besípolt neki a nevükre a gép, hívták a rendőröket, és letartóztatták őket, majd kiutasították az országból mindkettejüket úgy, hogy a következő 10 évben nem mehetnek vissza.


Na így írogass ki ilyeneket.

2013. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Ian Catman ***** válasza:
100%
Fenti igaz, óvatosnak kell lenni, és az amerikai titkosszolgálatokat azért fizetik, hogy minél több ilyen embert buktassanak le, és bevallottan is az az alapelvük, hogy inkább tartóztassanak le tíz ártatlant, mint hogy egyetlen terrorista bejusson. Én ezt utálom, de nem tehetek semmit. Egyébként igazi gazembereknek azért van annyi eszük, hogy nem a saját IP címükről írogatnak, hiába ilyen meg olyan IP titkosító, "fake IP", stb, visszakereshető. Elmegy egy kisvárosba ahol senkit nem ismer és sosem járt ott előtte, beül egy nyilvánot netpont helyre, leadja az üzenetet és kalap kabát. A legtöbb ilyen helyen bemondásra írnak be valami nevet. IP alapján legfeljebb a kisváros e-pontjáig jutnak el. Ez persze nem tipp adás, ezt mindenki tudja. (Nagyváros még jobb, tudvalevő, hogy ha valaki el akar tűnni, nem egy isten háta mögötti kis faluba megy mint a filmekben, ahol mindenki ismer mindenkit, hanem milliós nagyvárosba ahol senki nem törődik senkivel.)
2013. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, igen igaz.


De van a nyomozóknak még 1-2 lehetőségük a tarsolyukban, pl. ha azon a helyen, pl. netcafe-ban, ahol küldik az üzentet, mondjuk van kamera vagy jó memóriájú tanú, akkor már sokkal könnyebb elindulni.


Persze gondolom aki ilyet tervez, az ügyel a részletekre.


Szóval, hogy megéri-e ez az egész? Hát részben igen, részben nem.

2013. júl. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!