Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a "rassziz...

Mit gondoltok erről a "rasszizmusról" készült térképről? Hitelesnek találjátok?

Figyelt kérdés
[link]

2013. júl. 6. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ránézésre reálisnak tűnik.
2013. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szlovákia kevésbé rasszistább mint mi? Na ne már. Amúgy nagyjából rendben van szerintem.
2013. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Korrekt, a Washington Post megbízható újság.
2013. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

igen bár vannak szürke foltok, amik sokat árulkodnak ... egy fejlett országban még csak az ilyen irányú adat gyűjtést se engedélyezik ....

Bár az mindenképp érdekes lenne, hogy mi számít rasszizmusnak ... mert nyilván egy olyan kultúrában, ahol nincsenek napi szinten keveredések ott vannak elő ítéletek egy idegen kultúrával... Ez természetes, megszokott elfogadott normákat egy másik kultúrából jött ember nehezebben tudja betartani ezért nyilván lesznek vele szemben előítéletek az adott közösségnek ...

Még Londonban, ahol már angolokat alig látni ott biztos, hogy máshogy értelmezik a rasszizmust ... és magasabb a tolerancia küszöb ...

2013. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A felmérést az alapján készítették , hogy a megkérdezettek hány százaléka nem szeretne egy másik "fajba" tartozó szomszédot.
2013. júl. 6. 23:32
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

Szlovákiának eddig szinte csak rasszista kormánya volt!


Azt is megnézhetnénk, hogy pl. izrael hogy bánik a palesztin kisebbséggel. A zsidóknál nagyobb rasszisták nem léteznek!

2013. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Érdekes adatok, Indián kicsit meglepődtem elvégre ott elég sok rassz él egymás mellett, rengeteg népcsoport, nyelv, vallás, stb... Viszont a térkép eléggé hiányos, és mi az a rasszizmus egyáltalán? Mert számomra érdekes kissé, hogy pont azok akik azt hangoztatják, hogy minden ember egy fajba tartozik és teljesen egyenlő, ugyanolyan, pont azok rasszistának állandó jelleggel. És egyébként mindenki rasszista, ha én azt mondom egy négerre, hogy néger (nem sértésként) akkor már rasszista vagyok mert megkülönböztettem magamtól csak azért mert más a bőrszíne. Szóval ez az egész eléggé behatárolhatatlan, csak iylen jól hangzó fogalom, a manapság sok ilyen felkapott "fogalom, szó" egyike.
2013. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

köszönöm a kérdés kiegészítést... akkor egyértelmű és érthető.... bár itt szerintem azt is érdemes lenne megvizsgálni, hogy egyes országok hány százaléka lakik családi házban társasházban panelben stb, hány százalékának saját lakása, mennyire mobilisak az emberek stb....

Magyarországon ez azért elég magas arány... nem szeretnek költözni, saját lakást vesznek értékeit szeretnék a lehető legnagyobb biztonságban tudni ezért fontos az adott közösség is ... még Angliában azért jóval többen bérelnek lakást, ha nem tetszik tovább állnak ...

2013. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
India a kasztrendszere miatt piros.
2013. júl. 6. 23:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Hehe, a franciák.

És az ő politikusaik oktatnának minket toleranciára. :)

2013. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!