Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jelenleg tényleg ez a hivatalo...

Jelenleg tényleg ez a hivatalos álláspont az őstörténetünkről?

Figyelt kérdés

“Ezek a primitív hordák, akiknél a gyermek és nőgyilkosság régi tradíció… görbe lábú gyilkosok, primitív hordák, nyelvük nem lévén csak makognak, s a sokkal műveltebb szláv törzsek szavait lopták el… ”


Van aki ezt elhiszi? A válaszokhoz kérlek írjatok politikai szimpátiát, kivéve ha az egészet már rég megcáfolták.



2013. júl. 9. 15:52
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki és hol írta?
2013. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
8%

Igen ! Ez az álláspont a MTA-nak.


-Ezek a primitív hordák


Ősmagyarok primitív pogányok voltak, tűz meg napistenük volt. Holdat imádták + béna fa ijjaik voltak.


-akiknél a gyermek és nőgyilkosság régi tradíció


Ellenség gyerekeit és nőjeit lemészárólták + megerőszakolták.


-görbe lábú gyilkosok


A lovon üléstől görbűlt el.


-nyelvük nem lévén csak makognak


Igen, pl Mátyás Király is híres volt arról, hogy feélszavakból megértették mit akar, mert nem volt gesztikulációjuk csak igen vagy nemet értettek.


- sokkal műveltebb szláv törzsek szavait lopták el


Ez benne van a mai magyar nyelvemlékekben.


Igen : Ezt tanítják ma iskolában a MTA hivatalos állásfoglalása.


Szerintem is így volt, de cáfold meg ha szerinted nem igaz. A Magyar Tudományos Akadémia fogadóóráiban megteheted.

2013. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
55%

Második válaszoló!

Hogy lehetsz ekkora antimagyar??? Szégyen vagy!!!

2013. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
0%
Csak sima fizikus vagyok és megszoktam hogy a főnököm az MTA állásfoglalásai igazak, más területein is.
2013. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, miért kell primitív hordák "álláspontjának" tekinteni ki tudja mire vonatkozó szövegeket. Miért kell mindennek bedőlni. Miért kell mindent (mai) szó szerint érteni. És főleg mi köze a korai történelemnek a mai politikai szimpátiához.

Abból, hogy valaki leír bármit, netán még politikai elképzelései is vannak, még semmi nem következik, főleg nem, hogy a kettőnek köze van egymáshoz.

2013. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

"Ezek a ...természetközeli törzsek..., akiknél a gyermekek és nők...szentnek számítottak... könnyen megkülönböztethetőek testi adottságaik alapján...különleges nyelvük elkülönült a többitől...s a környékbeli szláv népektől is sok szót vettek át."


Fogalmam sincs, kitől idéztél, s hogy ez mitől lenne ez hivatalos álláspont az őstörténetünkről. Én mindenesetre történelmileg meghatározónak biztos nem tartanám, inkább gyűlöletbeszéd. Tele is van olyan szavakkal, amik egy történelmi leírásba nem igazán illenének, inkább hangulatkeltőek, ezeket ki is cseréltem szinonímákra vagy hasonló megfogalmazásra. Így picit máshogy hangzik - kicsit olyannak, amiket minden népről olvashatunk.

Politikai szimpátia? Nincsen.

2013. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Hah,én is tettem ma fel hasonló kérdést!:D
2013. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
Jo, de most visszakérdezek. Honnan tudjátok, hogy nem így volt ?
2013. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Pro Patria ***** válasza:
45%

Ismerem az idézetet, egy MTA-stól van.


Egyébként nem, nem ez a hivatalos álláspont az őstörténetünkről, és más sem. Ugyanis a tudóstársadalom megosztott a kérdésben.

2013. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
12%

"Honnan tudjátok, hogy nem így volt ?"


Több mint valószínű, hogy így volt. Nem csak a magyarok, de úgy minden nép esetében, hiszen mind valamiféle ősembertől származunk. Csak az emberek szívesebben hiszik el, hogy az ősmagyarok gyúrásképp vadászni meg halászni jártak, a Szíriusziakkal cseverésztek, paprikáskrumplit főztek ebédre és esténként Vágtázó Halottkémek koncertre jártak.

2013. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!