Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » I. Szvatopluk gall fejedelem?

I. Szvatopluk gall fejedelem?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm állandóan azt hajtogatja, hogy I. Szvatopluk gall fejedelem volt. Többször is elmagyaráztam már neki, hogy miért nem igaz, amit állít, de ő mindig ezt mondja erre: "Hazudnak mindenkinek, de én tudom az igazat."

Naponta kétszer (legalább) biztos felhozza ezt a témát.

Kezdek azon tűnődni, hogy esetleg nincsenek-e valami agyi problémái.

Szerintetek?


2013. júl. 11. 12:50
 1/10 Prókátor ***** válasza:

A válasz egyszerű: Összeesküvés-elmélet!

Ami lehet nagyon logikus, emiatt hiszi el a haverod, és emiatt akarja minél több emberrel megismertetni az "igazságot"

Amúgy Svatopluk tudtommal szláv-morva fejedelem volt, …

… ha volt! (egy másik elmélet szerint)


Azért ez a gallos Svatopluk dolog érdekelne :-)

2013. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keverés alapja Zwentibold zavaros krónikás leírásai miatt van.
2013. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szvatopluk nem volt gall, ez egészen biztos. :)


Nem lehet, hogy az ismerősöd keveri őt Szamóval? Ő - elvileg - egy frank kereskedő volt a 7. században, aki - elvileg - először egyesítette a szlávokat és szervezte őket egységes államba. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy ennek a Szamónak a létezése is vitatott és azt is, hogy természetesen ő sem volt gall. De a frank meg a gall között legalább lehet valami erőltetett földrajzi kapcsolatot vonni. :D


A másik lehetőség, hogy Szvatopluk gall mivolta, egy általam még nem ismert fantazmagória a "Szíriuszról jöttünk" történetek köréből.

2013. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első:

Az összeesküvés-elmélet is könnyen lehetséges. El tudnám képzelni. :)

Igen, én is úgy tudom, hogy szláv-morva volt.


Második:

Ez is meglehet, sőt..., de bizonytalan vagyok.


Harmadik:

Nem hiszem, hogy keverné Szamo-val. Elvégre, nem volt gall. Nagyon biztosra mondja, amit mond, az hallatszik ki a hangjából.

Ez a "szíriuszi-dolog" viszont, eléggé érdekesen hangzik. :)

2013. júl. 11. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés... Az mindenesetre kétségtelen, hogy Svatopluk Német Frank király kinevezettje volt. Uralkodása idején erősödött meg a cseh kisebbség (korai szláv) függetlenedési törekvése. I. Bořivoj

Morvák továbbá csehek rokonai és nem a szlovákoké, akik sokkal közelebb állnak a szerbek vagy szlovénok nyelvjárásához, mint a morvához. Morvát nem is tekintik önálló nyelvnek, sokkal inkább a cseh egyik nyelv járásának.

2013. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A bohémiai kelta törzsekkel esetleg kapcsolatos lehet a furcsa állítása?
2013. júl. 11. 14:11
 7/10 A kérdező kommentje:
*Esetlegesen kelta törzsek.
2013. júl. 11. 14:12
 8/10 Vadkan01 ***** válasza:
Ez miért annyira fontos? Az miért lenne rossz, ha gall lenne vagy valami más?
2013. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az nem lenne baj, ha gall lenne. Érdekel a kelta történelem/kultúra.
2013. júl. 11. 14:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Elolvasva a kérdéshez fűzött kommentet, főleg ezt: "Hazudnak mindenkinek, de én tudom az igazat.", nekem az volt az első gondolatom, hogy szimplán csak trollkodik a haverod, mert látja, hogy b*ssza a csőrödet. XD
2013. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!