Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelképez a kettős kereszt...

Mit jelképez a kettős kereszt a magyar címerben?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta vagyok, hogy nem tudom, de épp ezért kérdezem meg. :)
2008. jún. 25. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A bizánci származású kettőskereszt a 13. századtól szerepel a magyar királyok címerében, mint a keresztény királyi hatalom jelképe, kezdetben pénzérméken jelenik meg, III. Béla korában először pajzson.

[link]

2008. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, de így történelmileg már utána néztem. Inkább az érdekelne, hogy manapság fiatalok nyakába kettős kereszt lóg, és , hogy ő nekik ez mit jelképez...?
2008. jún. 25. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán hívő görög katolikusok? Vagy én értettem félre a fiatalok megfogalmazást?
2008. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Véleményem szerint ez is csak egy jelkép, mint annak idején a pentagramm, vagy az anarchia jel. Most ez a "dívat"... Láttam már rózsafűzért is a nyakban:-S
2008. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem mostanában azért lóg a fiatalok nyakában a kettős kereszt,mert hungaristák vagy egyéb...én ilyet már sokszor láttam és nekem a kettős kereszt mindig a Trianoni béke jut az eszembe...
2008. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a kettős kereszt a rovásírás Gy-je. Régen nem úgy olvasták a betűket, hogy "bé", "cé", "gyé", hanem "eb", "ec", "egy", erről egy olasz (vagy francia) hadmérnök írt feljegyzéseket. Így amikor leírták azt, hogy "Gy", egyben azt is leírták, hogy "eGy", ami pedig azt jelenti, hogy szent, vagy hogy Isten.

Az alatta lévő hármas halom a képírásban országot jelent. Ha a kettőt együtt értelmezzük, akkor arra jutunk, hogy ez egy megszentelt ország, szent föld.

2011. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!