Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent a poolcorrect...

Izidorkata kérdése:

Mit jelent a poolcorrect kifejezés?

Figyelt kérdés
Elnézést ha nem helyesen írtam.
2013. júl. 16. 20:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

úgy érted: púlkorrekt?

Semmit. :)

2013. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

polkorrekt,

politikailag korrekt

(pl. mit tudom én... az nem lenne polkorrekt megszólítás a mai rendszerben hogy Tisztelt elvtársak)

2013. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

ezekből a válaszokból nem értettem meg, sajnos az idegen szavak szótában sincs meg.


Nem kellene kiugyúnyolni azért mert nem tudom hogy mit is jelent ez a szó!

2013. júl. 16. 20:21
 4/26 A kérdező kommentje:
ja most látom hogy a politikilag korrekt rövidítése. de mikor használják, és mire? Azt olvastam hogy ,,a liberális polcorrect sajtó", -ez most jó vagy rosz megjegyzés?
2013. júl. 16. 20:23
 5/26 anonim ***** válasza:

Pedig érthetően leírták. Politikailag korrekt dumát jelent. Amit az aktuális politika egy adott országban elfogad. Pl a II. VH Németországában nem volt politikailag korrekt dicsérni a zsidókat. Magyarországon a rendszerváltásig nem volt politikailag korrekt dicsérni a kapitalistákat.


Így már érted?

2013. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

"Azt olvastam hogy ,,a liberális polcorrect sajtó", -ez most jó vagy rosz megjegyzés?

"


Ez most nagyon rossz megjegyzés?

Azt jelenti, hogy drogos, meleg, cigány, prostituált és leszbikus szempontból megfelelő.

2013. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

A PC (politically correct) az angolban azt jelenti, hogy kerülöd a sértő, kirekesztő megnevezést. Pl. cigány helyett roma, fekete helyett afroamerikai stb.


[link]

2013. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A politikailag korrekt olyan nyelvezetet, politikát, viselkedést, eszmét, gondolkodást jelöl, amely igyekszik minimalizálni az egyes vallási, etnikai, kulturális vagy egyéb közösségek megsértését.


Pl.: nig ger (nem engedi egybe írni pedig nem gyalázkodásra hazsnálnám) helyett színes bőrű, fekete; béna, nyomorék helyett mozgáskorlátozott, mozgássérült

2013. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

nyugodton mondhatjuk hogy a poliztikailag korrekt ellentétbe áll az objektívvel, és egy fajta cenzórát jelent, amely lehet hogy jószándékú, de a cenzúra az a demokrácia, és a tolerancia hiánya.


Szóval ha valakkii politikaiag korrekt, akkor valószínű megmásítja a tényeket, cenzúráz, meg nem toleráns más véleményekkel?

2013. júl. 16. 20:30
 10/26 A kérdező kommentje:

elnézést, az utolsó komentek akkor jöttek amikor épp írtam.


Ha arról van szó hogy tiszteséges hangnemben é s kifejezésekkel írjonak, beszéljenek, akkor ez egy teljesen jó elv!

2013. júl. 16. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!