Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol találok ezekről valami...

Hol találok ezekről valami olvasmányt, hogy melyik kifejezés mit jelent?

Figyelt kérdés

Pl.:

Mi a szocializmus, kommunizmus, jobboldal, baloldal, fasizmus, kik a nácik, meg ilyen dolgokról keresek olvasnivalót.



2012. dec. 15. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

pl:

Google?

2012. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Google-be beütöm, és kiad egy Wikipédia lapot, amiből persze egy roh*dt szót sem értek, meg még egy csomó ugyanilyen értelmetlen dolgot, amiben hemzsegnek az ismeretlen szavak.

Ezért írtam ki a kérdést.

2012. dec. 15. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A Wikipédia a legjobb erre. Ha meg valami szót nem értesz akkor van hozzá másik oldal, ahol le van írva, hogy mi is az. De azért annyira nem érthetetlen.
2012. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha egy szót nem értesz, nézd meg lexikonban. Rákeresel a szóra melléje írva, hogy lexikon, így kiadja az online lexikon-találatokat.


A wikipédia és néhány egyetemi weboldal a legjobb források arra, amit szeretnél.

2012. dec. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én már próbáltam többször is, de egyszerűen nem megy. Több oldalon is rákerestem rengeteg idegen szóra, de nem azt írják, hogy mi ez, mik a jellemzői, miben jók, meg rosszak, hanem olyanokat irkálnak, hogy ebből meg ebből jött létre (persze idegen szavakkal írja le), meg hogy mikor ki hozta létre, de ez engem nem érdekel... Mást nem nagyon találtam.

Ezért tettem ki ezt a r*h*dt kérdést is, de senki sincs, aki normálisan elmagyarázná egy ilyen falusi parasztnak, akit csak érdekel a téma.

2012. dec. 23. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!