Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon is kilehetne...

Magyarországon is kilehetne tessékelni a hajléktalanokat a tömegközlekedési eszközökből, mint Csehországban?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem helyes döntés lenne, gyakran ürítik szükségleteiket a tömegközlekedési jármű belső részébe.


Van már új francia metró , egyre több új bugyi kék Merci busz, ne hagyjuk már összerondítani.



2013. júl. 18. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
elvileg igen. nem a szabály, hanem az akarat hiányzik.
2013. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem, mert azok fognak a leghangosabban kiabálni egyenlőségért, akik metrót legfeljebb csak külföldön láttak vagy tervező asztalon.

Egy olyan városban, ahol több 100 milliárodos veszteséget is képesek lenyeletni az emberekkel, csak azért, mert a kivitelezés közben módosítani akarták a terveket és a vonalat. Hála a liberális Demszkynek!!! Ilyen problémára már nem sok figyelem jut, de elhiheted, ha hajléktalanokat küldenek el az aluljáróból a média napokig fog cikkezni.

2013. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Ha fizetnek érte akkor miért kellene ledobni őket róla?

Én inkább azokat dobnám le akik szándékosan rongálnak a buszokon vonatokon, akik szándékosan firkálják össze az üléseket ablakokat kívül belül, mindenhová rágó gumit tapasztanak. Nálunk vidéken amikor új Siemens vonatokat raktak be még úgy 10 éve azok is már most úgy néznek ki mint amit lehánytak, igaz hogy most már több mint 1 éve nem jár itt vonat mert egészen a fővárosig szét szedték az egész vasútvonalat a felújítás miatt, de a buszokon is, amik szintén nem rég kerültek ide az új Volvo buszok Budapest és Tatabánya vonalon. Ha jól emlékszem 2008 környékén jelentek meg és egyik másik most is úgy néz már ki mintha 10 éve használnák és szanaszét van már barmolva, rongálva, firkálva. Én az ittasakat nem engedném fel akikbe még van erő és tuti randalíroznának, azokat akik már fáradtak és inkább másnapos tünetei vannak mint a részegeknek őket felengedném, de én inkább ezt szabályoznám.

Heti többször járok fel a fővárosba és láttam már az új metrót ami nagyon szép tiszta meg jó is kellemes vele utazni de már 1-2 helyen láttam firkálást sajnos, és még annyira újak hogy még friss ropogós az egész de már most kezdik tönkretenni. Én a BKV és más ellenőrök helyébe ezeket sem engedném fel. Igaz hogy többségüket nem lehet kiszűrni sajnos de a részegeket egyáltalán nem engedném fel rá.

A hajléktalanok közül vannak olyanok akik normálisak csak az élet cseszett ki velük és ha van valamennyi pénze szerencsétlennek hogy eltudjon menni a metróval akkor azért felengedném, de ha látszik rajta hogy iszákos csöves akkor persze nem.

De ehhez piszok nagy odafigyelés kell amit egy egyszerű BKV ellenőr aki 10-16 órákat dolgozik és már a fáradtság miatt sem tudná elvégezni a munkát. De arra meg nincs pén mert miért lenne hogy normálisan ellenőrzött helyeket alakítsanak ki normális őrökkel akik odafigyelnek udvariasak, de tudnak kemények is lenni ha arról van szó, de ugye erre nincs pénz ebbe az országba csak a rohadt stadionra. Már az is meglepő hogy kezdik lecserélni a BKV járműveit, kész csoda.

2013. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A BKK-val szerződött Szolgáltató a személyszállítást megtagadhatja, illetve az utast a

személyszállításból kizárhatja, ha az utas:

- ittas vagy bódult,

- magatehetetlen személy, kísérő nélkül;

- botrányosan viselkedik, vagy más módon a többi utast magatartásával zavarja.

- magatartásával vagy állapotával a közlekedés biztonságát, saját és utastársai testi épségét,

egészségét, a jármű vagy berendezéseinek épségét, tisztaságát veszélyezteti,

- ruházatával, poggyászával, illetve magatartásával vagy más módon a járművet, utastársai

ruházatát vagy az utasok poggyászát beszennyezheti,

- a járműbe kézipoggyászként be nem vihető tárgyat vagy nem szállítható állatot vitt be,

illetve kísérel meg bevinni,

- a szolgáltatást jogosulatlanul veszi igénybe és menetjegyet felszólításra vagy

ellenőrzéskor sem vált,

- a személyszállítási szerződés megkötését tanúsító vagy utazási jogosultságát más módon

bizonyító igazolást, illetve kedvezmény igénybevételére jogosító igazolványát – felhívás

ellenére – nem mutatja fel,

- a menetdíj, menetdíj-különbözet vagy a pótdíj megfizetését megtagadja,

- az utazási feltételeket nem tartja be."


Ergó most is kizárható lenne, amúgy sem hiszem hogy bármelyik hajléktalan bkv jegyre költené a pénzét.

[link]

2013. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg most is, hiszen nincs jegyük. A gyakorlatban viszont az ellenőrök általában leszarják őket.
2013. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!