Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik-e egy minden politikai...

Létezik-e egy minden politikai rendszer mögött álló háttérhatalom?

Figyelt kérdés
(mint régen a nagytőkések. Rockefellerek. Rotschildok) Akiknek hatalmában áll másokat lefizetni, manipulálni a politikát a világot. Vagy ez csak egy paranoid feltételezés? Van valóságalapja?
2008. jún. 26. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Itt biztos választ kapsz erre. Lehet valamelyik manipulátor majd leírja a részleteket. Egyébként ez ennél egy kicsit bonyolultabb lehet a valóságban, minthogy van néhány ember akik összeülnek és megbeszélik, hogy mi legyen a világgal. Mindig vannak érdekek és ellenérdekek, kisebb hatalmú és nagyobb hatalmú emberek. Ebből alakul ki, hogy mi is fog történni. Persze vannak érdekcsoportok melyek elég nagy befolyással bírnak.
2008. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Cinikus vagy.Én konkrétabb véleményekre vagyok kíváncsi.Ennyit én is tudok.
2008. jún. 26. 12:26
 3/10 A kérdező kommentje:
De nem kell megsértődni.Mindenenesetre ki nem állhatom a cinikus megjegyzéseket mint pl.Itt biztos választ kapsz erre.Nem vártam biztos választ.Csak annyit amit az egyes ember tud és megosztana.
2008. jún. 26. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van valóságalapja. Mindig is voltak a hatalmat képviselő embereket irányító emberek, mint ahogy említetted is. 2-3 éve volt Csányival (OTP-góré, hivatalosan Mo. 2. leggazdagabb embere) riport valamelyik újságban, ahol állította, hogy van "bizonyos" gazdasági folyamatokba beleszólása, illetve a kormány (pártfüggetlenül) rendszeresen kikérdezi a véleményét gazdasági törvényhozások előtt.

Szerintem Demjánnal is hasonló lehet a helyzet.


De valószínűleg van olyan is, aki(k) világszinten bele tudnak szólni a politikába (nem feltétlenül magyar, és biztos több is van). Szerintem jelenleg az "olajbárók"-nak jelentős befolyásuk van az egész világra, de nem csak most, hanem kb 30 éve folyamatosan. Amerikán keresztül uralhatják a világot tulajdonképpen.

(Illetve még mellékszálként megjegyezném hogy Izrael, mint állam azt csinál, amit akar, hisz az USA mindig mellette van. De nem szeretnék ezzel vitát kirobbantani.)


Egyébként én azt sem tartom elképzelhetelennek, hogy amíg az USA keménykedik mindenkivel, és persze mindenki parázik is tőle, igazából már őt is a kínai komcsipárt tagjai irányítják. (Az USA kb. 5 millió évre el van adósodva Kína felé. Ezért is csak a szájuk jár Kínával szemben)

2008. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen várhatsz arra, hogy itt majd valaki leírja a tapasztalatait a világ irányításáról, csak nem túl valószínű. De én akkor is szeretem a cinizmust.
2008. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van ilyen, de nem egy: pl. a nagy monopóliumok és a mögöttük álló emberek. Ezek már állam FÖLÖTTI szervezetek - tehát kevés ország tud egymaga szembeszállni velük.
2008. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze h van és úgy hívják ezt a hatalmat h nemzetközi zsidóság, amely mérgezi világunkat! Ostobák, nyissátok már ki a szemeteket, miért utálják mindenhol a zsidó nagytőkéseket?!
2008. jún. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

ekkora baromsagot! :))

soha eletemben megcsak nem is lattam igazi zsidot.

2008. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

09.27-természetesen a zsidók irányítják az egész világot.

Mint ahogyan a szeptember 11.-ét is megszervezték...Egy ilyen szerkezettel bíró épület nem roskadhatott magába ennyire könnyen,és bizony alulról a zsidók parancsára ezt megrobbantották.-Csak nézzétek meg a videót,tökéletesen látszik,hogy valószínütlen hogy a tetejébe ütközött gép miatt így roskadt!

És ez nem is volt régen...Azthiszitek hogy nem manipulálható a világ?

Miért,mi kell hozzá?Kegyetlenül butító média,embertelenül sok pénz,és kapcsolatok.Ezek a Rotschildéknak mind megvannak,és ha már egyáltalán nem is hallunk róluk,akkor az is csak azért van,mert mégtökéletesebben játszadoznak a világpolitikával.A legtöbb befolyásos hírügynökséget megvették,a számukra kellemetlen híreket úgy szűrik ki,ahogyan akarják.A vagyonból mindenkit lepénzelnek,hogy az legyen amit elvárnak.És ha nem teljesítik?Kinyíratják a felelős embert.

ennyittudtam.

2010. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
igen [link]
2011. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!