Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen az, ha egy zene balolda...

Milyen az, ha egy zene baloldali üzenetet hordoz?

Figyelt kérdés
Milyen az a baloldali üzenet?

2013. júl. 26. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát például:

"Föl, föl, ti rabjai a földnek,

Föl, föl, te éhes proletár!"


Attól függ a dolog, hogy éppen mit értünk baloldal alatt, de klasszikus esetben a gazdaság ellenes és szegényeket támogató dalok ilyenek. Ma Magyarországon persze mindenfélét baloldalnak hívunk, így például egy rasszizmus ellenes szöveget is baloldali üzenetűnek bélyegezhetnek. De ez nekem elég kézenfekvőnek tűnik, így ha valami másra voltál kíváncsi, pontosítsd kérlek a kérdést.

2013. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szittyatarzan ***** válasza:

Attól függ a dolog, hogy éppen mit értünk baloldal alatt, de klasszikus esetben a gazdaság ellenes .


Ezen jót röhögtem:D Gazdaság ellenes :D Szerintem te nagyon művelt, gazdag ellenesen akart lenni nem?

2013. júl. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen két nagy zene ugrott be: az egyik a Hair, amely a hippimozgalomról szólt, a másik Lennon Imagine c száma, amely a vallás és a nacionalizmus megszűnéséről, a világbékéről és az egyetemes testvériségről vízionál.
2013. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!