Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok nagy része politika...

A magyarok nagy része politikai téren inkább baloldali vagy inkább jobboldali beállítottságú?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Mind a kettő.

Szeretik a baloldali demagógiát meg az állam gondoskodó kezét,de társadalmilag inkább jobboldaliak.

Ezért is lett Fidesz 2/3.

2013. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

Inkább jobb.Dk,mszp fanok fogyóban.Már csak a nyuggerek és az a néhány elvetemült maradt meg.De a jobb oldal se "jobb".

Dróton lehet rángatni az embereket 4 évente.Összefogáás nélkül nem lesz változás,soha.

2013. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaságpolitikában az emberek döntő többsége baloldali beállítottságú, elvárják az állam segítő kezét, a magas állami újraelosztást. Jelenleg nincs is jobboldali párt a parlamentben (gazdasági értelemben), a magát jobboldalinak valló Fidesz nem változtatott a magas újraelosztáson, tehát ők sem tekinthetőek jobboldalinak.
2013. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Elsővel értek egyet. Egyszerre van jelent a kádári szocializmus, a paternalista állam iránti nosztalgia (55évesen nyugdíj, kényelem, ingyenes eü, oktatás, csládtámogatások, állam megmondja mit tegyek én azt teszem és viszonylagos jólétet kapok cserébe stb) és a jobboldali nemzeti magyarságtudat.
2013. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Én inkább erdélyi vagyok, még akkor is ha Magyarországon élek már több mint 7 éve.
2013. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!