Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz a luxusáfából?

Mi lesz a luxusáfából?

Figyelt kérdés

Orbán a mai interjúja szerint nem tett le róla, és a jövő évi költségvetésbe már betervezik a 30-35 %-os áfát az állítólagos luxuscikkekre.


[link]



2013. júl. 26. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem érint, mert nem veszek luxuscikkeket. Mi számít bele egyáltalán? De magas az adó, ezért aki vesz, az külföldről fog vásárolni, mert onnan olcsóbb még szállítással együtt is.

Én is így teszek már most is műszaki cikkek esetén, bár itthon az árak nem csak az áfa, hanem a kereskedők pénzéhessége miatt is magasak.

2013. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Most akkor mégis csak büntetni akarja a magas keresetűeket?

Ki érti ezt... :D


Én személy szerint mondjuk ősz vége felé lőttem volna el a dolgot, minél közelebb a választásokhoz.

2013. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
09:15: semmi köze a "magas" keresetnek a luxushoz. Ha az egykulcsos szja-ra célzol, az a valós jövedelem szempontjából a középkategóriának kedvezett, nem a gazdagoknak, mert a gazdagok nem szja-t fizetnek.
2013. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hogy mi lesz ebből, mert -ahogy a cikk is írja - adóharmonizáció miatt nem lehet plusz egy ÁFA-kulcs az EU-ban. Hogy megoldható-e valamilyen extra adó kivetése, mint pl. az egészségügyi adó esetében, nem tudom - ez az adójogászok dolga.

De ez szerintem inkább csak kampánytéma, hogy jelezzék a "kisemberek" felé, hogy bizony nem hagyják ám, hogy a gazdagok csak úgy dőzsölhessenek...

2013. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most mondta a kormánypárti Echo Tv-ben is egy adószakértő, hogy az EU direktívája kategórikusan kizárja egy újabb áfakulcs bevezetését. Egyébként is lehetetlen definiálni adójogilag, hogy mi a luxuscikk. Meg még több szempontból is értelmetlennek és lehetetlennek nevezte.
2013. júl. 26. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!