Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek őszintén mi a véleménye...

Nektek őszintén mi a véleményetek erről a videóról?


2013. júl. 27. 23:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Akkor csinálj! :)


Én nem látok benne kanteót. De te mindenre azt írod, ami a jelenlegi rendszert bírálja. A gané felirat lenen az információ. A nélkül a videónak szerintem nem sok értelme lenne.

De nehogy azt hidd, hogy én csináltam a videót. Véletlenül akadtam rá én is. Végig néztem. Sok mindenben láttok benne realitást.


„A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit.” Ayn Rand

2013. júl. 28. 16:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Én nem látok benne kanteót. De te mindenre azt írod, ami a jelenlegi rendszert bírálja. A gané felirat lenen az információ. A nélkül a videónak szerintem nem sok értelme lenne.

De nehogy azt hidd, hogy én csináltam a videót. Véletlenül akadtam rá én is. Végig néztem. Sok mindenben láttok benne realitást."


A videó tökéletesen értelmezhető szöveg nélkül is. Lehetett volna jobb is de ez a szöveg jobban járt volna, ha meg sem születik.


Nincs sok probléma vele, mindössze csak magyartalan, eléggé primitív, valamint tele van hazugságokkal és levegőben lógó állításokkal. Az USA költségvetéséről szóló hablaty (a költségvetés felét a hadseregre költi a háttérhatalom első számú talpnyalója) a legszembetűnőbb ökörség, de a többi is könnyedén kiszúrható.


A kedvencem mégis az Ayn Rand idézet volt. Egyáltalán nem illett képbe, csak hát jól hangzik na, ez volt a szimpatikus a készítőnek a nagytucat ilyen idézet közül.


Ajánlanám még talán az emlegetett szerző Veszett Világ című művét, bár úgy érzem nem lenne élvezetes olvasmány számodra...

2013. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem feltétlen elég a képi megjelenítés. Szerintem az nem hordoz elegendő információt. A néző megunná nézni a szörnyűségeket. A szemét hegyet, a haláltáborban kiszáradt embereket. És egyszerűen kilépne belőle. De ha van mellé szöveges infó. Ami némi adatot szolgáltat az aktuális képről. Úgy már jobban megtartja az embert, hogy nézze végig. Ezt magamból kiindulva írom. Például engem az 1 perc 50 másodpercnél lévő kép az valósággal sokkolt. Így ezért kiléptem a böngészőből. Majd másnap lépem vissza, hogy végignézzem. Mik azok a dolgok, amiket kiírt hozzá. És perze nem tagadom, érdekelt a folytatás is.

Azt amúgy nem értem, szerinted miért magyartalan. Nem is Magyarországról szól. Vagyis nem csak. Hanem az egész földről és lakosságáról. A fejlett országoktól kezdve a fejletlen országokon át mindenről. Legalábbis én találtam benne példát rájuk.

Egyébként nem is volt szó a videóban háttérhatalomról. Rgy kicsit paranoiás lehetsz amúgy. Én csak a videóról beszéltem. Amúgy az 50%-os adót már hallottam többször is hogy hadiiparra megy el. Igaz-e vagy nem. Nem tudom. Kerestem a neten. Most hogy feljött. De nem találtam csak ezt. Igaz annyira nem is érdekel. Tény, sokat költ az usa hadiipara. Hisz gondol egyet, azt megtámad egy országot...


"Az USA hadiipara


Az USA hadiipara különleges eset már a nagyságánál is, de politikai jelentõsége miatt is. Az USA HI által elõállított érték ca. akkora, mint a maradék egész világ. Az egyetlen világhatalom, az Egyesült Államok jelenleg egyedül több hadiipari terméket exportál, mint az õt követõ hét állam együttvéve.

Számokban és a 2000 évben:

_USA 18,6 milliárd $,

_Oroszország 7,7

_ Franciaország 4,1

_ Németország 1,1

_Anglia 0,6

_ Kína 0,4"


Amúgy szerintem az idézetnek van helye a videóba. Nem akarok személyeskedni, igaz már megtettem. De pont az olyan emberek miatt is van helye a videóban. Mint mondjuk a 12-es válaszoló, az 1-es a 7-es. Meg egy páran, akik egyszerűen nem is értik a videó mondanivalóját. Nem látják a fától az erdőt. Csak írkálnak hülyeségeket többek között, szurkálódnak.


Köszi a választ.

2013. júl. 28. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!