Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor fognak az emberek...

Mikor fognak az emberek fellázadni a kormány ellen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, már Magyarországon azért nem ártana egy forradalom. Meddig lesz még bárány a nép és szenved a kiskirályok keze alatt?


Teljesen reménytelen az egész ország. 3 unokám van, ebből kettő diplomás. Mind a 3 külföldre ment, hogy teljes életet élhessenek. Ez az ország már nem a magyaroké?


2013. júl. 29. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Már rég nem a magyaroké az ország! A magyarokat eladósítják, és kilakoltatják őket, tulajdonképpen ezzel meg is ölik, hiszen egy hajléktalannak az élete már végképp kilátástalan!...
2013. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Az emberek ellettek butítva.


Ez az ország rég nem a magyaroké, már nagyon régóta nem a magyaroké.

Legalábbis nem a magyar emberek érdeke elsődleges , nem az ő jólétük, biztonságuk , elégedettségük a cél.

2013. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Hogy mikor? Ha már több millió embernek szó szerint nem lesz mit ennie, talán akkor bekopognak a Parlamentbe és befejezik az 56-ban elkezdett köztéri fa-feldíszítést. De a mindenkori hatalom azért arra ügyel, hogy minimális zabálnivaló jusson a parasztnak és valami csontot is dobnak neki néha.
2013. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Pont ezt a kérdést akartam kiírni én is most!


Én azért kiegészíteném:


A magyar már jó ideje hagyja, hogy meglopja, hazudjanak neki és ráadásul még el is hiszi, hogy ez neki milyen jó. Hisz a tv-ben mindenhol ezt mondják, hogy ,,Magyarország jobban teljesít". De kérdem én. Hol teljesítünk jobban? Legutóbb az újságban azt olvastam, hogy már a rokkant gyerekektől is megvonták a kiemelt családi pótlékot. Ugyan az nap egy gyűlésen halottam, hogy egy a közelünkbe telepített menekülttáborban elhelyezett emberek napi 5000 ft-ot kapnak bankszámlán. Tehát nézzük csak: Egy Kazahsztánban (vagy ki tudja hol, írok vmit) élő férfi úgy dönt, hogy az ottani körülményeket megunja, ezért illegálisan átlopakodik ki tudja hány határon míg végül Magyarországon elkapják és menekült táborba helyezik. Amíg Magyarországon tartózkodik napi 5000 azaz havi kb. 150 ezer ft-ot kap? Mit csinál? Semmit. Egy átlag magyar naponta reggel 5-től délután 2-ig kint rohad a 40 fokban a falu mellett közmunkán. Mennyit kap? Havi 48000 ft-ot. Hát hol itt az igazság?!!

Nah, de nézzünk mást. Nagyon reklámozzák, hogy rezsicsökkentés ide, rezsicsökkentés oda, milyen jó lesz nekünk. Mit kapunk mellette? Megadóztatják a bankunkat, a pékünket, a boltosunk beszállítóját (e-útdíj, ha vki nem tudná) és magát a boltost is kötelezik arra, hogy több száz ezer ft-ért szereltessenek be vmi eszközt ami kapcsolatban van a NAV-val, persze azért, hogy ott lopjanak ahonnan tudnak. Ha vki megpróbál vmit tenni ellenük akkor egyből jönnek a plakátok a városok határában, hogy ne hogy hagyjuk, hogy kivegyék a hatalmat a kezükből, mert az nekünk rossz lenne.

A középiskolásoknak azért, hogy érettségijük legyen, ingyen robotolniuk kell. Ezt régen rabszolgaságnak hívták. A szakképzést lehetetlenné tették, az egyetemen úgy felhúzták a ponthatárokat, hogy csoda kell ahhoz, hogy vki bekerüljön némely szakokra.

De persze ez nekünk még mindig mind jó. Ez a mi érdekünket szolgálja. Jó módúak lettünk.

Ehhez képest Horvátország, Szlovákia meg a környező országok mind elhúznak mellettünk.

És a legnagyobb szégyen, hogy ezt hagyjuk! A sok nyuszi inkább megfutamodik és kimegy külföldre. Még Romániában is jobban felmernek lázadni Orbán ellene, mint itt, Magyarországon. De ehelyett van 2 millió hülye aki elhiszi a sok süketelést.


De hát ez mind nagyon szép és nagyon jó nekünk!

2013. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

2006-ban megpróbálták.


Ha most vagy 2014-ben megpróbálnák, akkor sem lenne semmi eredménye, ahogy 2006-ban sem volt.

2013. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jah és lehet töröltetni a választ, de mielőtt jelented, gondolkozz el!
2013. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha lenne valami forradalom én mennék!
2013. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
5-s! Azt a 2006-os ,,fellázadást" a mostani ,,aranyos" kormánytagok lobbantották fel azzal, hogy kiszivárogtatták azt a beszédet. Legalább azok bevallották amiket tettek!
2013. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én nem támogatnám a forradalmat.


Aki politikai változást akar, négy évente a választásokon kifejezheti a véleményét. Mivel jövőre éppen esedékes egy, ezért már nem érdemes lázongani.


Ha kitörne a forradalom és veszélybe kerülne a biztonság, jogállamiság, demokrácia, én akkor hagynám el az országot.


Az unokáid is gondolom a magasabb életszínvonal miatt mentek el külföldre dolgozni. Hidd el a felzárkózást, jobb versenyképességet, magasabb életszínvonalat forradalommal nem lehet elérni. Ahhoz tudás, tőke, sok munka és biztonság kell.

Azokban az országokban, ahol zavargások, forradalmak voltak az utóbbi években a kilátástalan helyzet, alacsony életszínvonal miatt (pl. Görögország, Tunézia, Egyiptom), sehol sem javult a helyzet.

2013. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

@21:49: A választással az a "gond", hogy nem a tényleges többség véleményét tükrözi manapság.

Az összes párt úgy és ott csal, ahogyan tud...

2013. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!