Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan rajzoltad volna át...

Hogyan rajzoltad volna át Közép-Európa térképét, ha te dönthettél volna erről Versailles-ban 1919-20-ban?

Figyelt kérdés

2013. aug. 12. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Hagytam volna az eredetibe. Nem az embereket szivattam volna, bár minden megoldással az átlagember szívja meg, de a földet hagytam volna.
2013. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyik országot képviselem. :P
2013. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Azért le kell fektetni, hogy Versailles-ben nem Magyarországot osztották fel, hanem az Osztrák-Magyar Monarchiát, aminek a részei épp úgy voltak a magyarok, mint a szerbek vagy a szlovákok, és a helyzet úgy állt, hogy míg a románok szerbek és szlovákok az Antantal voltak baráti viszonyban, mi magyarok az osztrákokkal és a németekkel, akik meg kikaptak. De mi még rá is tettünk egy lapáttal, amikor a Vix jegyzéket félredobva, még a tanácsköztársaság időszakában hódíthattunk vissza kicsit a megszállt területekből*, mikor a Monarchia már nem létezett.


* megszállt területek azért vicces kifejezés, mert a nemzetiségek már azzal is megszállták a területet, hogy ott éltek tulajdon képen már igen régen

2013. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Hozzátenném, hogy ez nem az első világháborúban a vereségért lerótt bosszú, hanem sok évszázados nemzetiségi ellentét végkimenetele volt. A kiegyezés után például hoztak olyan törvényt, hogy Magyarország területén a nemzetiségi gyerekeknek is kötelező volt magyarul írni olvasni és intézni az ügyeket.

Emlékezzünk csak mekkora botrány volt a szlovák nyelvtörvény miatt, hogy élhették ezt akkor meg a nemzetiségek?! Egy korban amikor a nacionalizmus kezdett az én farkam nagyobb játékká átalakulni.

2013. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Etnikai határok mentén.

Akkor talán megbékéltek volna a nacionalisták és elkerülhető lett volna a második világháború.

2013. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Az Osztrák-Magyar monarchiát mindenképpen meghagytam volna.


Azért mert egy ekkora állam , államszövetség sokkal versenyképesebb , mint sok kicsi állam.

Sokkal erősebb tud lenni.


Nagyobb lenne, mint most Németország vagy Franciaország.

2013. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 rémuralom ***** válasza:
100%

"Az Osztrák-Magyar monarchiát mindenképpen meghagytam volna.


Azért mert egy ekkora állam , államszövetség sokkal versenyképesebb , mint sok kicsi állam.

Sokkal erősebb tud lenni."


Milyen érdekes! Nagyrészt pontosan ugyanezért szabdalták szét. Mert túl erős lett volna, ha megmarad úgy, ahogy van.


Én úgy húztam volna meg a határokat, hogy jobban kövesse az etnikai határokat, mert azzal nagyrészt ki lehetett volna húzni a sovinizmus méregfogát. Persze, utólag könnyű okosnak lenni, ma már tudjuk, hogy ezek a határsérelmek nagy szerepet játszottak a második világháború kirobbantásában (de állítólag Foch marsall már 1919-ben is megmondta, hogy ez nem béke, hanem húsz évre szóló fegyverszünet).

2013. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Etnikai határok mentén.

Akkor talán megbékéltek volna a nacionalisták és elkerülhető lett volna a második világháború."


A második világháború kitört volna ettől függetlenül is.

2013. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sehogy,amint az ésszerűnek tűnik.Versailles egész Európát megfingatta,a bűz közép-keleten még most sem oszlik.
2013. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

"Versailles egész Európát megfingatta"


Ha az összképet nézzük, akkor azért Közép-Európa tekintetében éppenhogy más a helyzet.


Kinek lett rosszabb a versailles-i rendezés?

- magyarok,

- horvátok,

- szudétanémetek,

- osztrák-németek (de őket meg az Anschluss kielégítette volna).


És kiknek lett jobb?

- csehek,

- szlovákok,

- románok,

- szerbek,

- szlovének,

- románok,

- lengyelek,

- finnek,

- baltiak (észtek, lettek, litvánok),

- olaszok.

2013. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!