Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes országok nem tudnak jóban lenni egymással a történelmi, területi vagy a politikai háttér miatt?

Figyelt kérdés

Történelem: tegyük fel például az angolok és a franciák háborúztak egymással; az izlandiak nem szeretik a dánokat, mert dán uralom alatt álltak 1944-ig; mi pedig az oroszokkal vívtunk a csatát, nem is beszélve a rendszerváltásról; stb.


Politika: Orbán kiadta az azeri gyilkos, emiatt megharagudtak ránk az örmények. Pedig mi, civilek nem ártottunk nekik. Mi is haragszunk Orbánra, hogy ilyen döntést hozott.


Ami a történelmet illeti: ami elmúlt, az elmúlt. Miért kell emiatt utálni egymást? Az izlandiak (még a tanultabbak is) annyira utálják a dánokat, hogy köpnek egyet, ha róluk beszélnek. A törökök és a görögök még mindig rühellik egymást. Én magyar ember létemre sosem utáltam a szlovákokat vagy a románokat. Engem úgy neveltek fel, hogy nem minden ember egyforma. Lehet az egyik rendes, lehet a másik utálatos. A szakközépben volt egy szlovák iskolatársam. Nagyon rendes fiú volt, sosem utálta a magyarokat. Ezért haragudott Slotára, de nagyon, mert állandóan szidott bennünket. Romániában is jó tapasztalatokat szereztem a helybéliekről. Találkoztam olyanokkal is, akik örültek nekem, mert szeretik a magyarokat. (És mi is megsirattuk Marian Cozmát). Az oroszokat sem volt okom utálni, mert tudom, hogy vannak rendesek köztük. Még az őseim sem utálták őket, meg a volt iskolatársaim se.


Politika: amikor a kormány valamelyik tagja szidja a másik nemzet vezetőjét, akkor miért kell a népeknek is egymás ellen fordulniuk?


Az, hogy valaki azért utálja -mondjuk- az amerikaiakat, mert álszentek, beképzeltek; az érthető, de tudni kell, hogy nem mindegyik ilyen.


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.



2013. aug. 16. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult.


Szerintem a magyarok nem magát a román népet, szlovák népet utálják, hanem a politikájukat.


Ez Dánia-Izland ügy, hasonló a szlovák-magyarhoz.

Izland 1944-ben elszakadt Dániától.Szóval ez a seb még frissebb, mint a szlovák-magyar.

2013. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az elszakított területek etnikai összetételét ( érdekes módon 40% magyar-német) Erdélyben vagy Szlovákiában vagy Dél-vidéken is megtudták volna úgy is húzni a határt, hogy az elszakított területen csak 10% legyen magyar és Magyarország etnikailag még így is 90% fölötti lett volna és egyik kisebbség se érte volna el a 5% -t...

Ez a nagyhatalmak felelőssége ez a diktátum! Ők akarták megosztani ezt a térséget, hogy a befolyásukat növelni tudják keleten. Német barátságot, pedig örökre elfeledtessék az itt élőkkel.


Meg kell nézni Szatmárnémeti-Temesvár tengely etnikai összetételét 1910-1930 között . Ugyanolyan magyar lakta települések voltak, mint ma Felvidéken..

2013. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A sebek nem múlnak el olyan gyorsan, mint az a perc amelyikben a seb létre jött.
2013. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!