Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol tudnék utánanézni annak,...

Hol tudnék utánanézni annak, hogy a rendszerváltáskor kik kaptak kártérítést az államosítások miatt?

Figyelt kérdés
Hova tudnék fordulni, milyen hatósághoz, hogy kideríthessem, hogy a nagyszüleimtől államosított ingatlanok után a távolra költözött rokonság megkapta e a kártérítést a rendszerváltáskor? Köszönöm!

2013. aug. 22. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal


"Felel a megszűnt Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal, a Központi Kárrendezési Iroda, továbbá a Központi Igazságügyi Hivatal kárpótlási szakterülete iratanyagainak irattározásáért, archiválásáért,

jár el a kárpótlási jegy visszatérítésére irányuló eljárásban."


[link]


Itt érdeklődj!

2013. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nos, talán első körben a helyi önkormányzat.

És levéltár, mert sokszor az is nehéz, ki jogosult. Tudom, mi is így voltunk. De leszartuk, mert annyi pénzt nem ért, hogy peresedjünk, és a rokonokat magunk ellen élezzük. Kaptunk valamit, nem érdekelt minket, hogy esetleg több is lehetett volna. Így 2013-ban ez különösen undorító kérdés. Kb. 20 évvel vagytok lemaradva!!!!!!!!!!

2013. aug. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-esnek!

Már miért lenne undorító?

Érdekli őket, és tudni akarják.

Amúgy ez az oldal nem arra szolgál, hogy minősítsd a kérdezőt, hanem arra, hogy ha ha tudsz, segíts neki.

2013. aug. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem érdeklődni akar, hanem utólag igényt benyújtani.


Sajnálom. a véleményem fentartom.

2013. aug. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már miért ne nyújthatna be utólag igényt, ha lehet, hogy jogosult rá? Lehet, hogy akkor kiskorú volt. Az is lehet, hogy számára most derült ki, hogy a nagyszülőknek járt kárpótlás valamiért. Nem ismerheted az előzményeket és körülményeket.

Érdeklődéssel várom az indokaidat.

2013. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Első és harmadik válaszolók köszönöm nagyon a segítséget. A második válaszolónak annyit, hogy nagyszüleimről van szó, akiknek a család innen 300 km-re lévő rokonai (unokatestvérem) elvileg kb. 30-50 millió közötti kártérítést kapott. Benyújtani nem akarom az igényemet, csak tudni, hogy az a rokon aki most jön jó pofizni és keresni engem, az mennyire megbízható és hogyan álljak hozzá, mert gyanús a meséje.

Amiért pedig ítélkezel, egy utolsó tróger agy. Gondolom valami utolsó kommunista bérenc, vagy egy olyan patkány aki lenyúlta a rokonai pénzét, és kiforgatta azokat a vagyonukból, kisajátítva mindent magának.


Na látod, egy mondatod alapján ítélkeztem. Találtam? Nem tudom, de ha nem, akkor gondolj bele, hogy te eltaláltad-e a szándékomat. És így ítélkezz másokon.


Még egyszer köszönöm a többi válaszolónak.

2013. aug. 22. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!