Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orosz megszállás pozitív hatásai?

Orosz megszállás pozitív hatásai?

Figyelt kérdés

Hali,

Az érdekelne, hogy volt-e valami pozitív hatása annak, hogy az Oroszok "itt voltak" Magyarországon? (ill. abban az időben volt vmilyen pozitív hatása?

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. szept. 4. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább csak negatív hatásai voltak.
2013. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én számomra volt mert sok jó dolgot vásároltam tőlük pálinkáért,ezen kivűl semmi hasznuk nem volt.
2013. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nulla.
2013. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt Atombombánk! Több is! Az országban különböző helyekre telepítve a vörös hadsereg jóvoltából. Már ha ezt lehet pozitív hatásnak tekinteni. :)
2013. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért csak volt valami pozitív hatása az atombomba birtokláson kívül?!

2013. szept. 4. 18:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Segítettek több árvíz (pl 56-os jegesár, a vagy a 70-es Tisza-Maros) védekezési munkálatainál.
2013. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó!

Akkor negatív hatásokat tudtok írni?

2013. szept. 4. 21:52
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocs, még egy pozitív!

Az első színes-tévénket (nagy szó volt akkoriban, '84 körül)

a moszkvai GUM áruházban vett...ék nekünk szovjet tisztek, és hozták be magánimportban, 16 000 forintért.

Nagy élmény volt. Én voltam a tolmács,mert a suliban akkoriban oroszul tanultunk. Meg is dicsértek a szép kiejtésemért. Nagyon szép ukrán akcentusom volt. :-/

2013. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Életemben kétszer láttam orosz katonát ('72-ben születtem).

Először a fent említett szinestévé ügyletnél. Másodszor egy osztálykiránduláson Pécsre mentünk vonattal, egy egyterű vagonban. A vagonban utazott rajtunk kívül négy szovjet katona, egyszerű közlegények. Áthelyezték őket egy másik laktanyába, oda tartottak. Eddig szokványos, de náluk voltak a fegyvereik is! Négy Kalasnnyikov volt felakasztva az ablak melletti kis kampókra. Tök jól elbeszélgettünk, még a fegyvereket is megmutatták. Kézbe lehetett venni. A hozzá rendszeresített bajonettel együtt.

Ez is nagy élmény volt.

2013. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az általuk alapított rendszer visszaszorította a katolikusok befolyását.
2013. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!