Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A ti_ életetekben mennyire...

A ti_ életetekben mennyire érződik a gazdasági válság?

Figyelt kérdés
Nálunk eddig nemigazán érződött, ám most már annál inkább. Nem tudjuk kifizetni a számlákat, csak nagyon késve (ha ki tudjuk egyáltalán), a banki kölcsönt is törtleszteni kell, ráadásul itt a tél, de nem telik tüzelőanyagra, nagyon meg kell nézni mit veszünk stb. Nálatok hogy van ez?
2009. nov. 2. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

vaze nincs munkám január óta. nyáron dolgoztam, munkaügy kiközvetített, de nem jelentettek be, és papíron csak az alkalmi kis könyvben van valami nyoma annak a munkahelynek.azóta sem találok semmi melót , a vendéglátásban tevékenykedtem eddig, de az most a környéken halottabb mint valaha. továbbra sincs se melóm, se pénzem. a családom hónapról hónapra él, pedig 5 en vagyunk és kb összességében 250 ezer a bevételünk egy hónapban, de így sem jövünk ki. a kocsirészlet az tavaly augusztusi 24 ezerről ma már 39 ezerre ugrott fel. csak nem 100000 -ret fizetünk csak a számlákra, de hónap végén mostanában mindig mamámtól kérnek kölcsön a szüleim. Nagyon tré a helyzet. mostanában találkozom ismerőseimmel, szinte majdnem mind elpanaszolja, hogy kirúgták vagy ki fogják rúgni vagy pedig amióta végzett a sulival, nem talál munkát. Diplomás főiskolás , 2 szakmával rendelkező haverom is így van. A legtöbben feketén kénytelenek valami kis melót dolgozni. tesóm napi 3 ezerért szív meóhelyen, 12-13 órában, szakácsként nyomja az ipart. napi 3 ezer! Nevetséges, pedig elég jól megy a bolt. Zala megyében élek és tegnap hallottam a rádióban , hogy 33% kal nőtt a munkanélküliség a régióban az elmúlt 1 év alatt.

Na szóval ez a helyzet minálunk.

2009. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szintén január óta nincsen munkám, csak néha, feketén egy, egy nap alkalmi meló. Előtte mindig volt munkám, és remekül éltem. Most meg már az ötletekből is kifogytam, főleg, hogy a környezetemben mindenki hasonló cipőben jár. Örülhet az, akinek nem érintette a munkahelyét a válság (vagy amit a válságra fognak), lassan már az a gyanús, ha valakinek itt van bejelentett állása.

40/F Tolna megye.

2009. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemista vagyok, minden hónapban kapok 20 ezret otthontól, meg másik 20 ezer a szociális ösztöndíjam, szóval összesen havi 40 ezerből élek. Tavaly is ennyit kaptam, és akkor még sokkal jobban ki tudtam jönni belőle, mint most, hogy a válság miatt egy csomót emelkedtek az árak mindenhol. Van, hogy egyáltalán nem tudok főtt kaját enni a hónap utolsó néhány napján, mert nem tellik rá.
2009. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Magyarotszágon éhen halnánk jelenleg. Éppen ezért is költöztünk külföldre... Nyakunkon a hitel, a tartalékokat feléltük, mindkettőnknek megszűnt a munkahelye. Remélem, itt minden rendbe jön...
2009. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó magyar szokáshoz híven behiteleztünk magunkat anno (kocsi + lakás). Lakásra fizettünk 30 ezret, kocsira 20-at, ez még "bőven" belefért. Most a kölcsönünk duplája, nem beszélve a jócskán megemelkedett rezsiről. Közben pedig egy kisgyerek is született (hálistennek, Isten legnagyobb ajándéka). Ha vki hónapról hónapra él, azok mi vagyunk...
2009. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Már tavaly is érződött, de most még jobban. Idén talán karácsonyi ebéd sem lesz, nem hogy ajándékok.

Végzős gimnazista vagyok, lassan ki kell fizetnünk a ballagási ruhát. Azt sem tudjuk már kifizetni, a nagyszüleim raktak félre annó, szűkösebb időkre. Osztálypénzt utolsónak fizetek, suliba max 120 ft-ért vehetek pogácsát és ennyi. A cipőm beázik, várni kell míg lesz 2500 ft, hogy vehessünk a kínaiba egy cipőt. Vastag farmerre nincs pénzünk, a nyáriba járok, csak húzok alá egy 100 ft-os harisnyát.

2009. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"13:31" vagyok.

Hónapról hónapra? :))) Napról napra. Vannak cudar idők...

2009. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Akkor asszem kicsit ki fogok lógni a sorból. Én ugyanúgy élek, mint ezelőtt két évvel. Talán valamivel jobban. Meg valamivel nyugisabb munkát végzek, és kevesebb az idegeskedés is.

Remélem le fog mindenki pontozni ezért, hisz gondolom bűn manapság jól élni. :)

2009. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem pontoz le, ha ezt kultúráltan írtad volna le, nem fellengzősen, pl. az utolsó sor nélkül.
2009. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sajnos megérezzük...,a tesóm 2 diplomával nem talál melót február óta,félretenni semmit nem tudunk,éppen kijövünk a következő fizuig,szóval nem nagyon "apritunk a tejbe" semmit!
2009. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!