Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fogyasztóvédelem ilyen...

A fogyasztóvédelem ilyen esetben tud nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Augusztus 22-én van a kötelező biztosító váltásom. Meg is történt, egy online irodánál csináltam. Az új biztosító még augusztusban megküldte az igazolást, hogy 22-től él a biztosítás, a régi pedig, hogy 21-én megszüntették. Erre az új biztosító tegnap küld egy levelet, hogy lekérték a központból az adataimat és azt kapták vissza, hogy még van élő kötelezőm, így ők megszüntetik a biztosításomat és a pénzt visszautalják. Felhívtam az új biztosítót, ahol azt mondták, vegyem fel a kapcsolatot a régivel, hátha nem töltötték fel a biztosítás megszűnéséről a papíromat a központba. Felhívtam ott meg azt mondták, hogy ők bizony feltöltötték, de most feltöltik majd újra. Tehát gyakorlatilag ott vagyok, hogy az új megszüntette, mert elvileg a régi nem bontotta még fel, a régi meg azt mondja, hogy ő bizony felbontotta és le is igazolta azt a központ felé. Most megvárom a jövőhetet, mert mind a két biztosító azt mondta, hogy várjuk meg a jövőhetet és a régi megint feltölti, az új megint lekérdezi. De ha ez így nem működik, akkor szerintetek a fogyasztóvédelmi hatóság tud nekem segíteni? Mert ha valaki, akkor én nem tehetek erről az egészről, viszont egyedül én szívom meg.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 7. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogyasztóvédelmi hatóság vizsgálata hónapokig tart, szóval ebben ne reménykedj. Persze nem árt az ügyintézőknek megemlíteni, hogy a fogyasztóvédelemhez fogsz fordulni, ha nem intéződik el az ügyed, de a fogyasztóvédelem úgyis csak útólag fog vizsgálódni.


Én pont az általad leírtak miatt nem váltok sohasem biztosítót. Évente kb. ötezer forintot tudnék megtakarítani biztosítóváltással (éves kötelezőm van), ennyi pénz nekem nem ér meg egy halom utánjárást, intézkedést és stresszt.

2013. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Az adott ügyben nem a fogyasztóvédelmi hatóság az illetékes, a biztosítási tevékenység illetve a biztosítási piac szereplőinek felügyeleti szerve a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).


Kapcsolat:


Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete

Székhely: 1013 Budapest, Krisztina krt. 39

Telefon: +36 (1) 4899-100

Fax: +36 (1) 4899-102

Levélcím: 1535 Budapest, 114. Pf. 777

e-mail: pszaf@pszaf.hu

www.pszaf.hu


Üdvözlettel: NFH admin1

2013. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!