Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudom hogy a kérdés relatív...

Tudom hogy a kérdés relatív (sőt egyeseknek akár értelmetlen) de melyik a biztonságosabb: az usa (vagy egyes részei) vagy mo? Gondolok itt a földrajzi szempontokon át a politikai helyzetig mindenre.

Figyelt kérdés

pl a tengerszint emelkedése: mondjuk kansas vagy mo tűnne el előbb?

vagy kit támadnának meg előbb egyéb országok? kinek a védelmére sietne bárki...?

nyilván senki sem tudhatja előre a pontos válaszokat éppen ezért csak a véleményekre vagyok kíváncsi hogy ki hogy látja. köszönöm!


2013. szept. 19. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég összetett dolog.

USA mellett szól, hogy a világ legerősebb szuperhatalma, a világ konfliktusövezeteitől távol Észak-Amerikában, baráti országokkal (Kanada, Mexikó) körülvéve.

Ugyanez a szuperhatalmi státusz viszont veszélyt is jelent, mivel az aktív, sokszor agresszív külpolitikája miatt sokan ellenségként tartják számon a világban (lásd 9/11).


Jelenleg Magyarország is szövetséges, baráti országokkal van körülvéve (akik korábban ellenségek voltak), a világ más részein nem igazán vannak ellenségeink.

Európa is jelenleg békés helynek számít, de itt szerintem nagyobb esélye van fegyveres konfliktusok, polgárháborúk kialakulásának.


A tengerszint emelkedése inkább New Orleanst és Floridát veszélyezteti, ezen kívül Amerikában gyakoriak a hurrikánok, tornádók, földrengések, ebből a szempontból Magyarország a biztonságosabb (nálunk inkább csak az árvizek jelentenek veszélyt).

2013. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az időjárási szempont gyakorlatilag értelmetlen. Az USA-ban ugyan elmehetsz olyan helyre, ahol jó eséllyel találkozol egy hurrikánnal, de nem kötelező ilyen helyekre menni. Ezért mindkét országban bőven találhatsz megfelelő helyet.

Politikai szempontból egy szürke, jelentéktelen országban legfeljebb véletlenül érhet baleset, egy aktív szerepet vivőt viszont támadnak. Hogy melyik pontját? Nyilván a politikailag aktívat, tehát ott is "elbújhatsz".

Ha viszont már országok közötti csatározásokra (lásd: világháború) gondolsz, mindegy hol vagy. Az összes különbség, hogy előbb, vagy valamivel később halsz meg.

2013. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

amerikában van egyáltalán olyan hely ahol az ember nincs kitéve természeti katasztrófáknak? mo-n legalább nem mindenhol van árvíz.


de ami a szomszédokat illetni: kétségtelenül rosszabb helyzetben vagyunk. természetesen itt a keletre gondolok...:)

2013. szept. 19. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

"amerikában van egyáltalán olyan hely ahol az ember nincs kitéve természeti katasztrófáknak?"


New Hampshire, Maine elég nyugis hely.

2013. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pedig azt gondoltam hogy a new york-hoz "közeli" helyek neccesek ilyen szempontból.
2013. szept. 19. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!