Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vidéki 24 éves lány vagyok....

Vidéki 24 éves lány vagyok. Tervben van, hogy Budapestre költöznék főleg munka és tanulás miatt. Melyik kerületet ajánljátok, hol keressek albérletet? Melyik relatív biztonságosabb?

Figyelt kérdés
Ha tudtok adhatnátok tanácsot is,hogy mennyivel érdemes útnak indulni?Mire figyeljek Bp.-en/az albérlet kiválasztásában? stb.
2009. szept. 23. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát budapesten albérletet 50 alatt nem találsz és akkor az ég csak nem is jó környék. Ha biztosnágos szép helyen szeretnél lakást bérelni, havi 100 alatt biztosan nem találsz.

Egyébként a XI. kerületet ajánlom. Budapest legszebb és legnyugodtabb kerülete. Hidd el, körbejártam már párszázszor az egész várost.

2009. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez azért nem pár soros válasz. Én annyit teszek hozzá, hogy érdemesebb a külvárosba költözni ahol jobb a közbiztonság(16., 18. kerület), és onnan többet utazni a belvárosi munkahelyre. Ha viszont nem szeretsz utazni akkor marad a belváros, ám ott nehezebb jó környéket találni.

Pesttel az a baj, hogy már egyre kevesebb a jó környék a külvárosban is. Szerintem a 16. kerület megfelelő, onnan közel van az Örs vezér tere és ezáltal a belváros is. Egy biztos, nem lesz olcsó, 40 alatt nem úszod meg.

2009. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a 22. kerület is olcsó, és még buda is. :) vannak itt is olcsóbb albérletek, de a legegyszerűbb, ha előbb körülnézel a neten, mind lakás, mind munka céljából. előbb próbálj meg valami ideköltözött régi ismerősnél lakni (persze lakbér és rezsi fejében), aztán ha már biztos a munkád, akkor keress albit, esetleg kollégákkal együtt, vagy társulj be valami lakásba, és csak szobát vegyél ki, az a legolcsóbb.
2009. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csakis belvárosba költözz! Iszonyatos időt elvesz Pesten az utazgatás, pláne ha messziről jársz be. Otthon-munka-suli közt szerencsétlen esetben 3-4 óra lehet! (próbáltam, rohadt fárasztó)

A négyeshatos vonalát csak ajánlani tudom, ott még sehol nem szedik le a fejedet :)

A szobaárak között meg úgysincs nagy differencia, a város szélén kb 5000 ft-tal fizetsz kevesebbet, viszont éjszaka buli után vagy bkvsztrájk idején mozgásképtelen vagy (a belvárosban gyalog egy óra alatt eljutsz gyakorlatilag bárhová)

Ami parás hely, az a tömegözlekedés, amit úgysem tudsz elkerülni, de pár óvintézkedést betartva nem érhet nagy baj (ne hordj sok pénzt magadnál, mindig fogd magadhoz a táskád, stb)

Én 6 éve lakom Pesten, elmondom, amiket ismerek:

a 6. kerület nagyon jó, biztonságos, de viszonylag drága és ha bevásárlóközpontot keresel, akkor utaznod kell egy jó darabot.

a 13. kerület nem valami szép, de ha metrónál vagy, akkor a közlekedése szuper (éjszaka is vannak buszok, bár nem túl gyakran)

a 16. kerület nagyon kedves, családias környék, de sok idő beérni a városba. Gyerekkel mondjuk oda érdemes menni :)

Jelenleg a 8. kerületben lakom, igazából pozitívan csalódtam, a 10 évvel ezelőtti állapotokhoz képest (utcai késelések, stb) rengeteget javult a helyzet, bár az is igaz, hogy életemben nem láttam annyi rendőrt, mint itt, mindenhol ott vannak.

2009. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és hacsak nem vagy eleresztve angyon anyagilag, fix áras albérletet keress (amennyiben megelégszel egy szobával is), mert az tiszta ügy, az esetek 99%-ában jobban jössz ki. Ahol lakbért+rezsit fizetsz, ott pl valahogy mindig "épp akkor megy fel" a rezsiköltség, miután beköltöztél... meg ha felmond a másik albérlő és nem jön a helyére senki, neked kell kifizetned az ő részét is.
2009. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!