Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon J. K. Rowling, a Harry...

Vajon J. K. Rowling, a Harry Potter könyvek írója, Voldemort gyerekkorával valóban Hitler zsidó származására célzott?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm vetette fel a témát.


Ugye annyit kell tudni, hogy Voldemort (a történet főgonosza) kérlelhetetlenül gyűlölte a muglikat, akik olyan emberek, akik nem tudnak varázsolni. Ki akarta őket irtani vagy rabszolgasorba akarta őket dönteni, már nem emlékszem.

A családja úgy nézett ki, hogy az anyja nemesvérű varázslócsaládból származott, akik nagy szegénységben éltek a Denem (Voldemort apjának családja) birtokon és a fiatal Denem fiú elcsábította Voldemort anyját, aztán gyerekük született, ő lett Voldemort.

Miután megszületett a fiú, az apa letagadta, hogy bármiféle köze lenne a nőhöz és ezzel megtagadta a saját fiát is. Ezt az arculcsapást Voldemort anyja nem bírta elviselni, ezért öngyilkos lett. Ebből eredt Voldemort gyűlölete az apja iránt és ezért gyűlölte a muglikat is, ugyanis az apja is az volt.


Haverom azt mondta, hogy ezzel arra célzott az írónő, hogy valószínűleg Hitler is azért gyűlölte a zsidókat, mert az apját vetítette ki rájuk, akiről azt rebesgették, hogy zsidó származása volt és Hitlerrel gyűlölték egymást.


Igaz lehet a célzás?



2013. szept. 22. 19:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%
Nektek minden kérdésnél zsidók jönnek elő?
2013. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Nem nekem, te bolond, hanem Rowlingnak.

Nem én írtam a történetet...

2013. szept. 22. 19:12
 3/35 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Hát tudod Rowlingnak esze ágában sem volt ilyen baromságokra gondolni, miközben írt egy igazán jó mesét.

De hát vannak, akik mindenütt gonosz zsidókat látnak, még egy gyerekeknek készült mesében is.

Apropó, a hétfejű sárkánynak melyik feje volt zsidó?

2013. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
57%

Nem, neked jön elő. Írd már le azt az oldalt, ahol Rowling a zsidókkal azonosítja a muglikat. Vagy a nácikkal a varázslókat. Vagy bármi, nem kifacsart-kicsavart párhuzamot...


De, nézd már meg a legtöbb mesét! Szinte egytől-egyik ugyanilyenek a fő gonoszok. Sőt, a régi, középkori népmesék fő gonoszai is nagyon hasonlók. Ja, ők is a több száz év múlva megszülető Hitlert mintázták, csak még nem tudtak róla...


Kezeltesd magad, mert ez már üldözési mánia...

2013. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
30%

Azért két dolog valóban feltűnő.

A bankosok ott is kampós orrúak meg csúnyák, csak úgy mint a zsidók.

Másik meg, h kb a 6. részben van először néger szereplő, addig egy nincs.

Kicsit se érdekes:)

2013. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%

Néger szereplő egyébként már az elejétől kezdve van. Maximum a filmben nem jelenik meg. Aki a könyvet nem olvasta az gyorsan menjen el egy könyvtárba mert alapműveltség.


Kötve hiszem egyébként, hogy konkrét történelmi utalásokat akart volna tenni, szerintem egyszerűen az emberi természetről szól.

2013. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A barátod kicsit rosszul tudja.

Voldemort anyja, Merope szerelmes lett a mugli születésű Denembe. Szerelmi bájitallal láncolta magához, és terhes lett tőle. Úgy gondolta, hogy már bájital nélkül is szereti őt és leállt az adagolással. De Denem mégis elhagyta, Merope megszülte a gyereket egy árvaházban és a szülésbe halt bele. De még volt ideje elnevezni, és az apja nevét kapta.

Nem Denem csábította el Voldemort anyját, hanem pont fordítva.


Mikor idősebb fejjel olvastam újra a könyvet, én is észrevettem a párhuzamot Voldemort és Hitler között. De nem hiszem, hogy Rowlingnak ez lett volna a célja. Ez a könyv gyerekeknek is íródott, nem hiszem, hogy a politikát helyezte benne előtérbe. Lehet, hogy ötletet merített Hitler jelleméből, de max tanulságnak. Hogy a gyűlölködés nem vezet semmi jóra, a barátság pedig anál többet ér.

2013. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
*annál
2013. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

N"éger szereplő egyébként már az elejétől kezdve van"

Ki'???

2013. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és néger szereplő már az első filmben is volt...
2013. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!