Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fontos az alkotmány a...

Miért fontos az alkotmány a társadalomban? Miért maradt fent az alkotmányok hagyománya, ha a középkorban ilyen nem volt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 1. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Mert a tróger amcsik kitalálták.
2013. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Az elsö hülye, ennek semmi köze az amerikaiakhoz.


Az alkotmány meg különféle neveken már a középkorban is megvolt,csak akkor alaptörvénynek, törvénykönyvnek, Aranybullának, stb nevezték.


De már az ókorban is (Hammurabbi törvényei) léteztek ilyenek.


Ugyanis egyetlen társadalom sem tud fennmaradni törvények és alapszabályok nélkül.

2013. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Második, honnan tudod, hogy nem tudna fennmaradni? Talán kipróbálták már?
2013. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A második hülye hazudik.
2013. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Az elsö hülye, ennek semmi köze az amerikaiakhoz. "


Akkor a zsidókhoz van.

2013. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

3.


Igen kipróbálták már, márpedig az ősemberek!


Ha sok ember van (márpedig ma nyúlszindrómában szenved a fiatalság, szóval igen, durván növekszik a számunk) akkor kell valamilyen szabály, hogy legalább az embereknek a 90%-át eltántorítsa a bűnöktől.


Vagy ha nekem beszolsz az utcán, én simán kiverhetném az összes fogad, sőt, ott hegybe agyonverhetnélek. Nem? Semmi bajom nem lenne, sőt, sok csajjal dugnék aznap este, mert én lennék a kib******* alfahím.


De nem tehetem meg, mert tíltja a törvény. Viszont így engem sem őlnek meg ugyanezért.


Az a maradék 10% aki pedig megszegi: na azok ellen van a rendőrség. Még a 10%-al is nehezen bír (szinte sehogy), hát ha még az 90% lenne.


Remélem te sem gondoltad komolyan a törvények nélküli életet. Más az, ha rossz törvényeket hoznak, és más az, ha egyáltalán nincsenek törvények.

2013. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az első kartális (írott formájú) alkotmány 1787-ben az Amerikai Egyesült Államok-é"


[link]


Semmi köze hozzá az amcsiknak, mi?

2013. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindent ami szar az amcsik találtak fel, mindent ami jó azt magyarok.
2013. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16:30-as válaszoló vagyok

Igen, a mai világban szerintem is káosz lenne belőle, de egy ősi (és intelligens) társadalomban nem feltétlenül.

2013. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bumbi02 ***** válasza:

Az ide írogatók nagyrésze úgy néz ki abszolút nem tudja, mit szabályoz az alkotmány. Nekik ajánlanám hogy olvassák el Magyarország alkotmányát, aztán írogassanak ekkora marhaságokat.



Hozzáteszem hogy vannak olyan országok, ahol nincsen alkotmány. Mint például az Egyesült Királyságnak sincs.

2013. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!