Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha politikusok...

Mit tennétek, ha politikusok lennétek? Milyen szabályokat, rendeleteket, változásokat tennétek?

Figyelt kérdés

Erről kell fogalmazást írnom, vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok másokéra is.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. nov. 1. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze feltéve ha minden lehetőségem meglenne, és nem lenne semmi akadálya...


-Elszámoltatás! (Vagyonelkobzás + börtön).


-Szibériában venni egy km2 földet, és kitoloncolni oda azokat (főleg cigányokat), akik nem képesek beilleszkedni. Ezt körbevenném egy nagy betonfallal...


-Szociális rendszert átrendezni úgy, hogy a fiazaloknak, meg adófizető családosoknak kedvezzen, segélyeket pedig nem osztogatnék. Pl. megszüntetném, hogy a nyugdíjasok teljesen ingyen utazhassanak, viszont a családosok adókedvezményeket kapnának.


-Börtönökben bevezetném a kényszermunkát. Nem hogy önfenntartóak legyenek, hanem még termeljenek is pluszban!


-Rendőrséget hatékony, ütőképes szervvé tenni. Ott legyenek a tett helyszínén ha hívják, legyen joga kemény kézzel bánni a bűnözőkkel, és ne a bűnöző jogai legyenek a legfontosabbak.


-Magánterületen legális fegyvertartás/ és -használat.


-Csak az szavazzon, aki adózik!


-Ha van pénz, minden város történelmi épületeit restaurálni.


-Munkahelyek létrehozása nagy beruházások által


-Foci helyett a sikersportokat meg a kultúrát pénzelni...


-Kiállni olyan ügyek mellett, mint a székelyek autonómiája!

2013. nov. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem én is körülbelül ilyesmikre gondoltam. Köszönöm, sokat segítettél, mert te vázlatszerűen írtad, ami segít a fogalmazásnál. Speciel nem ugrik be, hogy mi az autonómia, de már hallottam... ezt még leírnád?

köszi még1szer

2013. nov. 1. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Autonómia = önrendelkezés. Az adott területen élő közösség sorsáról ők maguk döntenek, nem máshonnan döntenek róluk. Egy amolyan "ország az országban"...
2013. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nem ilyen egyszerű ám, az ötleteidet el kell fogadtatni az országgyűléssel.

Én p.l.:


- bevezetném a kultúr cenzust: csak azok szavazhatnak, akik rendelkezenk bizonyos szintű tudással, pl.: érettségi bizonyítvány

- bevezetném az egyenlőséget az emberek között, IGAZI EGYENLŐSÉGET, nem azt ami most van, hogy a kisebbségnek olyan jogaik vannak, hogy lassacskán kis nemest játszhatnak

- megpróbálnék kibékülni a szlovákokkal, aztán tetőaláhozni valami kereskedelmi megállapodást, vagy ilyesmit

- pénzt fektetni az űriparba, mert ebben van a jövő


Nagy hirtelen ennyi.

2013. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az autonómiára végül rájöttem, köszi. A másik válaszolónak: jókat írsz te is, tetszik, bár németül kicsit nehéz lesz leírnom :). Tetszik az a kissebséges, bár nem biztos, h leírom a sulim miatt... na mind1, de egyet értek!!!
2013. nov. 3. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Először is kioperáltatnám a gerincemet...
2013. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!