Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » HA behozzák a felsőoktatási...

HA behozzák a felsőoktatási új rendeleteket akkor aki jelentkezett lehet nem tud továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Engem tulajdonképpen az érdekelne ,hogy ha én jelentkeztem X-egyetemre de ezek megszűnnek vagy megvonják a támogatást és a költségtérítéses szakok ára felemelkedik....

.... akkor létezik ,hogy ha szeptembertől ezt bevezetik és nem tudom finanszírozni már azt az összeget vagy megszűnik az az egyetem ahova jelentkeztem nem tudok továbbtanulni???


Vagyis 1 évet halasztok......?!


2011. máj. 6. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Az egyetemek, főiskolák úgy szűnnek meg, ahogy most te pl. fél lábon állsz. Ez még koránt sem igaz, hogy így lesz. TERVEZET az egész, amit el kell fogadtatni és mire törvénybe hozzák, el telik legalább 1 év.

Nos, ha téged idén felvesznek egyetemre, akkor rád -elméletileg- nem vonatkozik a magasabb költségtérítés fizetése. Tehát visszamenőleg nem fognak senkit se abba a 'csoportba' sorolni.

Az, hogy az iskolákat bezárnak, az azzal jár, hogy pl. az BKF-et berakják az ELTE kirendeltségeként. Ez régebben is így volt, csak nem tűnt fel, mert nem volt törvénybe iktatva ilyesfajta intézkedés.

Hozzánk is tavaly odacsatoltak egy főiskolát, és mégsem lett több a költségtérítéses képzésem ára és a sulim se szűnt meg.

Ha meg 1 évet halasztasz, akkor sem lesz semmi..

Ez az egész arra megy ki, hogy senki ne tudjon tovább tanulni, menjenek az emberek egyből dolgozni, mert kell a politikusoknak a pénz házfelújításhoz, 2-3 hónapos nyaraláshoz, etc...

2011. máj. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem akk. jó megnyugodtam!

Köszi a választ!

2011. máj. 6. 08:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg felesleges ilyeneken még rágódni, mivel lényegében csak arról van szó, hogy az értelmes magyar újságírók felcsaptak jósoknak és el akarják magyarázni ők már tudnak mindent, miközben a kormány még nem.
2011. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
már jöttek ki közlemények hogy mégse csökkentik felére az egyetemek számát.
2011. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

Akk ezek szerint majd kiderül de még nem kell aggódni....

2011. máj. 6. 08:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
HA behozzák, akkor sem azonnal és most szeptembertől, hanem fokozatosan lesz átállás.
2011. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ha megszüntetik őket, az nem egyik napról a másikra fog történni. Gondolj bele, ott nem csak felvételizők vannak, hanem első-, másod-, stb. évesek. Őket sem fogják kidobni az utcára attól a tanulmányaik kellős közepén. Szerintem, ha bevezetik, úgy fog menni a dolog, ha eldöntik, hogy pl most van 2011, a leghosszabb bezárandó egyetemen/szakon az elsőévesek végeznek pl 2016-ban, akkor 2016-ban bezárják azt az egyetemet, aki jó volt és elvégezte, az megkapja a diplomáját, aki nem, az meg menjen a francba bukdácsolni. Ja és ha 2011-ben ezt eldöntik, akkor valószínűleg 2012-től már nem lehet jelentkezni azokba az iskolákba, így lesznek meg a kifutó szakok.
2011. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legalábbis ez a logikus. :D
2011. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a 2000-es évek elején "megszűnt" a gödöllői agráregyetem és pár főiskola. Ugyanis megalakult ezekből a SZIE. Nem pedig eldózerolták a GATE épületeit előadás közben.
2011. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oksa köszi télleg mindenkinek! :D
2011. máj. 7. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!