Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Olyan érzelem, és gondolkodásm...

Olyan érzelem, és gondolkodásmód, melyben nem érdekli az adott személyt a 20. és 21. század, hanem nagyjából Kr. E.1000-től a Kr. U.1500-ig terjedő időszak?

Figyelt kérdés

Manapság szinte csak azt látni/hallani, hogy milyen volt az első és második világháború, a kommunizmus, és az utána következő időszak.

Engem "hidegen hagy" Hitler, Sztálin, Szálasi, Kádár, Orbán, Gyurcsány, stb..., és ez az egész, rohadt korszak.

Miért foglalkoztat kevés embert az ősi idők emlékezete, dicsősége, és nagysága?


2013. nov. 2. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

"Miért foglalkoztat kevés embert az ősi idők emlékezete, dicsősége, és nagysága?"


Mert több probléma van annál, mintsem hogy ábrándozzunk. De én nem ítélem el, ha valaki ábrándozik. Ha így könnyebb elviselni a fájdalmat, tegye! Ebben nincs semmi rossz.

2013. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

12:04

Ábrándozás?

Akik állandóan a második világháborúról beszélnek, azok nem ábrándoznak???

2013. nov. 2. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
De. Ábrándozás és nem ábrándozás között annyi különbség van, mint az ingyen és egy forint között. Viszont a közelmúlt történéseivel foglalkozni és rég elfeledett időkben élni az életed között annyi a különbség, mint az egy forint és a milliárd között.
2013. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, valóban. Viszont, szerintem ez az élet értelme.
2013. nov. 2. 12:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Rá kellene jönni az emberiségnek, hogy az élet értelme az ősi múltban rejlik.
2013. nov. 2. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt sokkal több információnk van az előző századról és a jelenről, részletesebb beszámolók vannak, mert minden sokkal gyorsabban terjedt, mint a korábbi századokban, illetve több, részletesebb képet nyújtó tárgy maradt fenn (számtalan tiszti ruha, fegyverek, épületek, stb...), mint mondjuk a középkorból.

Másodrészt ezek az események közvetlenül érintettek/érintenek minket, a közeli hozzátartózóinkat, nem úgy, mint a korábbi események, amelyeket csak korábbi felmenők éltek meg, így az emberek azt érzik, ezek nagyobb kihatással voltak az életükre (ez természetesen nem igaz, minden kor nagy hatással volt az adott társadalomra).

2013. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

13:17

Ez így van. Olyan szempontból engem is érdekel a huszadik század, hogy a "közeli" őseim akkor születtek, és én is.

2013. nov. 2. 13:22
 8/10 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy rengetegen elfelejtik a régi időket... nem szabadna így lennie.
2013. nov. 2. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan az a gond a "régi, dicső múlttal", hogy sokkal kevesebb forrás áll rendelkezésre róla, mint a közelmúlt eseményeiről. Így aztán sokan képzelik azt róla, hogy valami rendkívüli aranykor volt akkoriban. Az átlagember akkoriban örült ha túlélte a gyerekkort, és nem vitte el valami betegség, örült ha volt mit ennie, örült, ha nem mészárolták le egy háborús konfliktusban. Akkor is rengeteg rohadt dolog volt.
2013. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na most azért nem adnak nekem kiflit a boltban, mert Odüsszeusz hajókázott, Attila meg megverte Aetiust.

Nekem kemény forintokért adnak kiflit, és nem az ősi idők dicsőségéért.

Ezért aztán belesüppedek a napi gondokba ahelyett hogy azon méláznék, milyen fajin dolog volt, mikor mamutot kergettünk a hordával a diósgyőri völgyben. Kapisgálod?

2013. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!