Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehetek politikus mérnöki...

Hogy lehetek politikus mérnöki diplomával?

Figyelt kérdés

Hali,

Had és Biztonságtechnikai mérnöknek tanulok (Bsc) utána lehetek politikus, van esélyem ilyen diplomával a Parlamentbe bejutni?

Igazából már 16éves korom óta szimpatizálok egy párttal, és érvelek is melettük akárhol/akármikor!

(+hazudni elég jól tudok, nagyon jo poker arcom van állítólag)

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. nov. 10. 21:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt a az egészet le tudná írni valaki, hogy mik a lépések pontosan?

1) belépek a párt legközelebbi szervezetébe, ott aktívan részt veszek majd jön a szavazás jelöltem magam és??

2013. nov. 11. 17:01
 12/17 anonim ***** válasza:

Hali, Pisti,


nem érted hogy működik a hatalom. Nincs miniszterelnök-képző, és nincs képviselő szak egy karon se. A hatalmat a hatalom vonzza. Szerezz hatalmat először! Még érettségi se kell, ha jól csinálod. Nézd meg Balogh Gyulát a helyi kiskirályt, meg is találta a Fidesz, meg is nyerte a körzetét, képviselő is lett. Bekopogsz a párt székházán, hogy én vagyok a Sz(abó?) Pista, jöttem s.gget nyalni két üres zsebbel, hát... így nem leszel a bdös életben képviselő.

2013. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12-es, igen nem sok mindent tudok erről, hogy hogy s mint van...

De akkor a meglátásod szerint mit s hogy kellene tennem?!

2013. nov. 11. 20:13
 14/17 anonim ***** válasza:
Meglátásom szerint már rég olyan körökben kéne forognod, akik közel ülnek a tűzhöz. Vagy rokonok vagy barátok, akik a közösség életére hatással vannak.
2013. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Van egy olyan rokonom aki még a régi rendszerben nagyon közel volt a "tűzhöz" most már kevésbé (vagyis nem beszél róla)

De neki is olyan tekintélye van/ befolyásos ember valamilyen szinten... Bármi áron, de én is olyan befolyásos "nagy" ember szeretnék lenni?!....és véghezis is akarom vinni az egészet, csak még nem látok bele úgy a dolgokba/ nem is tudom hogy mi hogy van?!

2013. nov. 11. 20:34
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor az az ismerős vagy tud segíteni ha tényleg akkora emberke vagy nem. De a zsírosabb helyekhez kapcsolat kell. Hatalom nélkül nem szerzel hatalmat. Alapból úgy kell indulni hogy van. Azt hogy ezt hogy szerzed meg az csak azon múlik milyen vastag a bőröd mekkora mákod van milyen jól tudod eladni magad és szintén kik a rokonok ismerősök.
2013. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16-os:

De alapból NORMÀL esetben, hogy jutok fel a ranglétrán onnantól kezdve, hogy bekopogok hozzájuk hogy szeretnék belépni a pártjukba? Mert ezzel a résszel (lépésekkel) nem vagyok tisztában?!...

2013. nov. 11. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!