Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet életet vásárolni?...

Lehet életet vásárolni? Szerintetek mennyire etikus, ha valaki pénzért átadja az irányítást az élete felett?

Figyelt kérdés

Sok cég - mivel féltik a versenyelőnyüket - a komoly pozícióban lévő alkalmazottait, kutatókat, orvosokat, mérnököket vasmarokkal fogja. Az alkalmazottaknak szolgálati lakásban kell lakni, szolgálati autóval járni, és nem beszélhetnek senkivel, még a házastársukkal sem arról, hogy mivel foglalkoznak.


Szerintetek mennyire etikus ez? Élnétek ilyen életet? Ismerek olyan embert, aki egy gyakornoki pozícióban van egy magyar cégnél, nettó 1 millió fölött keres, de ez duplázódik, ha megbízhatónak bizonyul. Most még tényleges dolgokkal nem is foglalkozik, de már most sem beszélhet a cégről semmit. Csak annyit mondott el hogy a fizetését még növelik. Viszont, semmi magánélete, csak hétvégén van szabadideje, de akkor sem beszélheti ki a munkahelyi fáradalmakat.


2013. nov. 21. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Mivel senki nem kényszeríti rá az adott kutatókat arra, hogy ezt vállalják, szerintem ezzel nincs probléma. Felnőtt, okos emberek, tudniuk kell mérlegelni, hogy megéri-e a pénzért ezt vállalni.
2013. nov. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%

"Mivel senki nem kényszeríti rá az adott kutatókat arra, hogy ezt vállalják"


Erről tudnál valami forrást adni?

2013. nov. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

"Erről tudnál valami forrást adni?"


Mert szerinted a fejükhöz tartottak egy pisztolyt, hogy ott dolgozzanak? Nem. Ha ez lenne a helyzet, akkor nem keresnének annyit 8 óra munkával, mint más egy hónap alatt. Az ő esetükben nincs pisztoly a fejnél, csak egy halom pénzt lebegtetnek az orruk előtt. És igazából én vállalnám. Nekem bőven beleférne az, hogy ne beszéljek a munkahelyi dolgaimról másoknak, azért, hogy havi 1-2 milliókat keresek. Maximum ha megunnám akkor nem hosszabbítanék munkaszerződést és helószia. Mondjuk utána is érvényes lenne gondolom valamiféle titoktartás, de őszintén nem halnék abba bele, hogy nem beszélhetek arról, hogy a Julcsi meg én mit kalapáltunk össze az xy rt-nél.

2013. nov. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért, az etikus, hogy aprópénzért dolgoztatnak embereket napi 12-14 órában, több műszakban, van ahol kismamát fenyegetnek hogy vissza ne merjen menni szülés után, van ahol az x év feletti dolgozóktól szabadulnak, stb???

Ehhez képest az, hogy baromi jól fizetünk, kapsz lakást és kocsit a popód alá, de nem fecseghetsz a munkádról, az elég korrekt ajánlat. Nem kötelező elfogadni.

2013. nov. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

A kötelező titoktartás NEM irányítás az életed felett! Hanem sok esetben ésszerű követelmény. Amit vállalsz önszántadból, amikor oda mégy dolgozni.

Sok munkahely van, ahol a titoktartás kötelező, és nem fizetnek érte milliókat.

Pl. egy orvos asszisztense sem beszélhet arról, hogy kinek milyen betegsége van. Vagy egy ügyvéd vagy bíró gépírója sem beszélhet az ügyekről. De egy banki alkalmazott sem teheti közhírré, hogy kinek mennyi pénze vagy adóssága van.

Ha nem lenne titoktartási kötelezettség, az sok bajt okozna az emberek életében.

De amiről írsz, az nagyon ritka, kevés ilyen cég létezik.

2013. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

"Mert szerinted a fejükhöz tartottak egy pisztolyt, hogy ott dolgozzanak? Nem."


A szerinted vagy szerintem kezdetű mondatokat nem mindenki fogadja el szívesen hiteles forrásnak. De majd egyszer próbálj a bíróságon is így védekezni: Szerintem nem is én öltem meg.

2013. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok sem beszélhetnek a munkájukról mert köti őket az orvosi titoktartás. Akkor az sem etikus?
2013. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga mérlegel, mennyiért adja el magát. Csúnyábban kifejezve: ha vki k.va, akkor ne csodálkozzon, ha mehb.....k.
2013. nov. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A szerinted vagy szerintem kezdetű mondatokat nem mindenki fogadja el szívesen hiteles forrásnak. De majd egyszer próbálj a bíróságon is így védekezni: Szerintem nem is én öltem meg."


Szerintem szüljél sünt. Szerintem.

2013. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Engem is kiba**na a főnököm, ha a cég ügyeit kiteregetném.

Sőt, dolgoztam olyan helyen, ahol aláírattak velem egy Verschwiegenheitspflicht-et, mert olyan belső ügyfélrendszerekbe láttam bele, amiket ha kikotyogok, lett volna bünti ezerrel.

Művelődj egy picit...

[link]

2013. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!