Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Európai...

Mi a véleményetek az Európai Unióról? (Az Európai Uniós tagságunkról? )

Figyelt kérdés
Egy házi dolgozatot kell írnom arról,hogy mi az emberek véleménye az az EU-s tagságunkról.Ti,hogy látjátok?
2013. nov. 23. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen tárgyból?


Van aki szerint jó, van akik szerint rossz.


Ha magamat akarom definiálni, akkor euroszkeptikus vagyok.


Magát az alapötletet kiválónak tartom, hogy szülessen egységes Európa.

De, amilyen az EU irányvonala, ahogy megakarják csinálni, ezt borzasztónak találom.

Egy ilyen eszmerendszer mentén létrehozott Európában, köszönöm, de nem szeretnék élni.


Ha másként csinálnák, akkor nem hiszem, hogy euroszkeptikus lennék, de jelen esetben nincs más út.

2013. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jó az EU én EU párti vagyok.
2013. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha visszalapozol, elég sok okos és ostoba választ találhatsz erről. Az ilyen kérdések száma már kétjegyű legalább.

Az emberek többségének nincs önálló véleménye az unióról. Túlságosan messzi, túlságosan elvont, és túlságosan zavaros ahhoz, hogy a napi gondok közepette ebbe belemélyedjenek. Marad a média hamis mítosza, amelyet a pártok sugallnak, teljes mértékben megfogható és valós indok nélkül.

Az Unióról nem is lehet egységesen beszélni. Szólhatunk erről, mint elvről, mint egy földrész országainak szövetségéről. Aki erről azt gondolja, hogy hibás, vagy rossz, az nem tudja mi az, hogy együttműködés, kölcsönös előnyök, könnyebb napi élet (tevékenység) és még számos más dolog. Ha azonban az ebből látható, megvalósult formáját nézzük, a helyzet gyökeresen változik. Mindenekelőtt ellentmondásos. Mert például nekünk rossz, ha ennek alapján el(meg)veszik földjeinket, gyárainkat, piacainkat. Tehetik, nekik van pénzük, technológiájuk. Ugyanakkor nekünk jó, mert új és jó technológiát megvenni nem tudunk, csak ha hozzák, korszerű eszközökre nem telik, csak ha hozzák, és persze jól jönnek a milliárdos felzárkóztató pénzek. Nem az Unió problémája, ha nem arra használjuk, amire adták.

De például rossz a németeknek, mert az összes felzárkóztatást ők állják, örülnek a jó munkaerőnek, de ugyanezért le kell nyelniük a lumpeneket is. Rossz a németeknek, mert kis valószínűsége van, hogy visszajönnek az ilyen befektetéseik, mert azt nem arra használják, amire kéne (nemcsak mi). De jó is nekik, mert nincs bürokrácia, könnyedén befektethet, olcsó munkaerőt kap, nem fizet adót, mert korrumpálhatja a politikát.

Egyszóval, az Unió jó, de sokaknak mégsem az, többnyire azért, mert nem tudják kiaknázni előnyeit, viszont érzik hátrányait. Az Unió lényege nagyjából 25 éve, hogy kelet és nyugat gazdasága hozzávetőleg azonos szintre kerüljön, mert ennek rengeteg előnye van. Csak hát, mint lenni szokott, a konkrét végrehajtók esendő emberek, buták és korrumpálhatók, és sokan vannak, akik gátlástalanul kizárólag saját előnyeiket nézik, és ebben nem nagyon akadályozzák őket. A népek még nem nőttek fel ehhez a feladathoz.

2013. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1.válaszoló : A tárgy neve Európai Uniós ismeretek.Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!
2013. nov. 23. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is EU párti vagyok. Ennyi elég, mint válasz?
2013. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!