Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bűnözők élete a börtönökben?

Bűnözők élete a börtönökben?

Figyelt kérdés

Titeket nem bosszant, hogy a bűnözőknek akik csalnak, lopnak, gyilkolnak lehetnek követeléseik a börtönökben és könyvtár, konditerem és tanulási lehetőségük van? Jobban élnek bent a bűnözők mint itt kint azok akiket megloptak, kárt okoztak, bántottak.

Engem ez nagyon bosszant!


2009. nov. 20. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is szúrja a szemem sokszor, de azért ennek nevelő célzata van. Úgy értem, szerintem a legtöbbjüknek akkor is büntetés a büntetés, ha a kényelmi szükségleteik valamennyire ki van elégítve, mert ettől még a szabadságuk meglehetősen korlátozott. Viszont azzal, hogy tanítják azt, akiben erre megvan a hajlandóság, esélyt adnak a művelődésre (lásd könyvtár), azzal csökkentik annak az esélyét, hogy szabadulása után nem tud majd integrálódni. Ha egy (jobb esetben) 8 általánost végzett tolvaj, rabló börtönbe kerül, és ott legalább egy szakmát kitanul, akkor már nagyobb esélye van rá, hogy nem tér vissza a bűnöző életmódhoz, hanem ha megszereti a munkáját, akkor elkezd dolgozni. És ha egy ilyen bűnöző a tanulásban sikereket ér el, esetleg még olvasni is megszeret, az pozitívan hat a jellemére is.

Szóval szerintem ez az ért jobb, mintha láncra verve tartanák őket, mert az csak még durvább személyiségtorzulást okoz.

2009. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
én lesz@rom,hogy mennyire lesz művelt,ha kijön...addig nekünk kell fizetni az eltartását!
2009. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
mondjuk a konditeremtől nemigen művelődik meg az ember. még csak higgadtabb sem lesz sajnos. a könyvtár kihasználtságát meg el tudom képzelni. tolonganak előtte a rabok és nem férnek be.
2009. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
Wellnes és a swinger klub keveréke
2009. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

A konditerem amúgy hatékony.


Egésznap egy nyamvadt cellában ülsz, tele vagy energiával, amit nem tudsz levezetni.

Munkatábor is jó lenne ilyen szempontból, de valamiféle fizikai tevékenységre mindenkinek szüksége van!

2009. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

hal isten jogallamba elunk,ugyhogy nem bosszant.a buntetesek viszont lehetnenek szigorubbak.

am neked mi lenne az otleted?

2009. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

1. Még jó, hogy van könyvtár, konditerem és tanulási lehetőség, ugyanis a büntetés célja az átnevelés, a felkészítés a nem bűnöző életformára. Ez nem mindig sikerül, de erre törekszik a rendszer. A börtönökben ideális esetben munka és tanulás folyna, ami azt eredményezné, hogy pl. a primitív, analfabéta rabló jó szakmunkásként távozna a bv-ből. Egy olyan rendszerben, aminek célja csakis a büntetés, a börtön csak még keményebb bűnözőket képezne a bűnözőkből. Most is van egy ilyen funkciója a börtönnek, sajnos, de nemcsak ilyen van.


2. Ha azt hiszed, hogy börtönben jobb élni, mint szabadlábon, akkor költözz be egy börtönbe. Egy nap elég lenne, hogy megértsd, mennyire gyermetegek az elképzeléseid a bv. rendszerről.

2009. nov. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Konditerem kell? Szerintem nem. Miért jó az nekünk, ha az utcai rabló bemegy 90kgosan és kijön 120kgosan? Biztos nő tőle a közbiztonság.


Fizikai tevékenység kell? Ott van, zavarják ki őket dolgozni. Kell melléjük 2 felfegyverzett őr, meg a lábukat össze kell láncolni. Jah hogy a disznószar már nehéz szegényeknek...


Nekem/nekünk elég nagy esés lenne börtönbe, de aki olyan részeken él, hogy az életkörülményei majdnem azonosak mint amiket a börtönben kap, annak nem.

2009. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%
Lehetőségem volt egy hét szakmai gyakorlatot tölteni országunk egyik legbiztonságosabb büntetés végrehajtó intézetében. Magam választottam a terepet, mert kíváncsi voltam. Nem mindegy, hogy fogház (ez a legenyhébb), börtön (közép kategória) vagy fegyház (a legszigorúbb) részen van valaki. Igaz, hogy van kondi terem, tanulási és munka lehetőség, de ez a világ nagyon kemény tud lenni. Van nevelési célzata, de van aki itt még jobban megkeményedik. Állíthatom, nem wellness. Mindazon által a munkatáborral kapcsolatban: van akire keményen ráférne. Nem támogatom a halálbüntetést, de az biztos életfogytilgant életfogytig kellene töltetni, és aki ide jut, annak megkellene keseríteni életének minden percét.
2009. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

"Fizikai tevékenység kell? Ott van, zavarják ki őket dolgozni."


Minden munkába állított rab kiszorít a munkaerőpiacról 1 szabad munkavállalót.


Szóval jutalmazod a rabot azzal, hogy értelmesen tölti az idejét, és bünteted az ártatlanokat a munkanélküliség növelésével. Gratulálok.


Mit gondolsz, miért szűnt meg jórészt a börtönmunka '89 után? Pont ezért.

2009. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!