Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálfasizmus tényleg...

A liberálfasizmus tényleg létezik?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Egy amerikai író írt erről könyvet.

Szerinte egy tőről fakad minden.


Mit gondoltok róla?



2013. dec. 3. 19:47
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. dec. 3. 19:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A neoidiotizmus mindenképp.
2013. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
létezik, az egész baloldal liberálfasiszta
2013. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

A neoliberalizmus sok esetben rokon a fasizmussal. Ne feledd, a fasizmus a kapitalizmus egyik formája. A magukat liberálisnak nevező köröknek köszönhetjük a mai fasizmust is. Tönkretették az országot (SZDSZ), a neolib politika óriási nyomort, sőt világválságot teremtett. Ebből a nyomorból kinőttek a jobbikhoz hasonló fasiszta szervezetek. Ezek a neolibek ráadásul semmit nem tettek a fasizmus visszaszorítása érdekében, mert a nácik társadalmi elutasítása miatt a neolibek kaptak szavazatot.


Tehát a "liberálisok" (valójában semmi közük a klasszikus liberalizmushoz) óriási mértékben hozzájárultak a mai, hazai fasizmus kialakulásához és a barna pestis elterjedéséhez.


Mások a neoliberalizmust az embertelensége miatt hasonlítják a fasizmushoz. Lásd Subcomandante Marcos, mexikói marxista gerilla cikkét, a Liberális fasizmust:

[link]

2013. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
szerintem a libsik csiálják a fasiszta pártokot is, hogy aztán legyen kit mocskolni! én szinte 100%-ig bitos vagyok benne, hogy a jobbikot és a magyar hajnalt is az mszp gyártotta!
2013. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!