Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Horthy Miklós valóban saját...

Horthy Miklós valóban saját akaratából segített a zsidók üldözésében vagy rá kényszerítették?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, a napokba na Történelem tanárom azt mondta,hogy "Horthy minden volt,csak antiszemita nem". Ezzel ellentétben még is vannak akik sérelmezik Horthy-t.

Én ezen a téren annyit tudok,hogy Pár száz zsidó haláláért felelős,viszont ennél sokkal többet segített is a zsidóknak. Ezért,amikor elmenekült az országból, a pénzes zsidók segítettek neki ebben.



2013. dec. 6. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
A történelemtanárod hülye. Magyarország az antiszemita törvények meghozatalában Németországot megelőzte. Ez Horthy akarata ellenére történt?
2013. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

A tanárod biztosan a Horthy mosdatók közé tartozik.

Az első igazat írt. De ha visszanézed az előzőleg feltett kérdésekre adott válaszokat, találhatsz olyan linket, amiben Horthy nyíltan megírja, hogy antiszemita.

Az ő tudtával történtek a deportálások. A pesti zsidók deportálást is csak azért akadályozta meg, mert a Szövetségesek figyelmeztették, ha nem teszi, háborús bűnösként kezelik majd. Amikor ez történt, az ország többi zsidója már régen a koncentrációs táborokban volt.

Ezt nem a történelemkönyvekből tudom, hanem éltem akkor és személyes tapasztalatom.

2013. dec. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
jaja, nem vagytok ostobák annyira. Horthy több ezer zsidót mentett meg MO-n, mint a kettőtök iq-ja együtt.
2013. dec. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Horthy már akkor zsidókat végeztetett ki tömegesen az orgoványi erdőben, amikor a német náci párt még meg sem alakult.


Már akkor zsidótörvényeket hoztak, amikor a hitleristák még csak kis, ismeretlen párt voltak Németországban.


Horthy nyíltan antiszemitának vallotta magát.


Elsőként vezette be a zsidó munkaszolgálatot a nácik után!


Több százezer zsidó, magyar és szovjet haláláért felelős.


A zsidó transzportokat azért állította le, mert közeledett a vörös hadsereg és félt attól, hogy felkötik, meg is úszta!


Az csak a fasiszták által terjesztett osotbaság, hogy zsidók pénzelték volna. Valójában a portugál, fasiszta Salazar-diktatúrában tengette végnapjait, és az a rendszer támogatta.

2013. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2013. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem volt annyira antiszemita.


Volt egyfajta paktum Németországgal, hogy ők segítenek a határrevízióban, de cserébe a magyarok bekeményítenek a zsidókkal.

Horthy, mivel mindennél jobban akarta a határmódosításokat belement ebbe.


A numerus clausus pedig nem volt kifejezetten zsidó ellenes.

2013. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Saját akaratából, számításból, de megtette. Az nekem teljesen új, hogy a numerus clausus nem volt zsidó ellenes törvény.
2013. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

"ANTISZEMITA VOLT, ezt ő maga ismerte el." - [link]


"Egy Telekinek írt levelében így fogalmaz: „Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam […]." " - [link] ?oldal=2


Kedves Kérdezõ!


Döntsd el, szerinted ki tudja pontosabban? A Történelem tanárod, vagy Horthy. Mert õ ugye azt írta, amit itt olvashattál. ( Egyébként 1940-ben )


Mielõtt bárkinek eszébe jutna, hogy a levél esetleg hamisítvány: aki idézi, az Turbucz Dávid történész doktorandusz, aki túl van már egy Horthy Miklós politikai életművét feldolgozó köteten (Napvilág Kiadó, 2011). Ahol megjelent: Magyar Nemzet, pntosabban [link] - 2012. május 27., 07:30 , de asszem a papír - kiadásban is megjelent. Remélem nem gondolja senki, hogy a Magyar Nemzet hamisítványokkal akarja lejáratni õfõméltóságát. :)


Ne mondd, hogy "kiragadok", itt a folytatás, ugyanonnan: "Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen […]." - Ugyan ki a lf tiltotta meg a vagyonos magyar arisztokráciának, vagy más gazdag nem zsidóknak, hogy gyárakat, bankokat, üzleteket, színházakat, újságokat alapítsanak, mûködtessenek, hogy kereskedjenek, hogy a vagyonukat hasznosan forgassák és ne elkártyázzák, elvadásszák elcsajozzák? ( Kérdés tõlem - nneddudgi )

"Azonban […] lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkremegyünk." - Hmm ... úgy látszik, õfõméltósága nem volt túl nagy véleménnyel a rendelkezésre álló nem zsidó manager -anyagról. ( Mejegyzés tõlem - nneddudgi )

"Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk.” - Aki képes tárgyilagos értékelésre, kérem, értékelje ennek a mondatnak, vagyis az "azonban" utáni résznek a végtelen cinizmusát. "nem nézhetek nyugodtan ... mikor még szükségünk van rájuk.” - Mikor már nem lesz, nyugival kiherélhetõk, stb.

Így vélekedett õfõméltósága a zsidókérdésrõl.


Ami a felelõsségét illeti: a némte megszállástól ( 1944. márc. 19. ) 1944. júl 7-ig nem gyakorolta államfõi hatalmát. Akkor ( az USA elnökének táviratilag közölt ultimátumának, valamint az utána következõ, szokatlanul heves bombázásnak hatására ) leállíttatta a deportálásokat. Mit tettek a németek? SEMMIT. Eichmann ( aki irányította a deportálásokat ) hazautazott és annyi. Vagyis, ha elõbb lép közbe, ugyanez. A németeknek nem volt már erejük ilyesmivel komolyan foglalkozni.

Szóval ha nem is az összes deportált zsidó, de több száz ezer zsidó haláláért bizony felelõsseg terheli.


Ezért nem irígylem õfõméltóságát, nyilván odaát máig és még jó darabig fõzik mindenféle barátságtalan dolgokban, esetleg idõként grillezik is. Külön pechje, hogy nagyon nem szerette a komcsikat, szocikat, így esélye se lehetett, hogy a szoci pokolba kerüljön ( ahol, ugye, hol szurok, olaj, egyéb nincs, hol tüzelõ nincs, hol kondér nincs és ha minden van, a fûtõk csúsztatnak ( csúsztatás = munkaidõáthelyezés, a korábbi túlórákat "kiveszik" ) ).


A numerus clausus, vagyis az 1920.09.26 -án elfogadott 1920 : XXV. törvénycikk "a tudományegyetemekre, a műegyetemre, a budapesti egyetemi közgazdaságtudományi karra és a jogakadémiákra való beiratkozás szabályozásáról" zsidó ellenes törvény volt.

3. § -a tartalmazta, hogy "arra is figyelemmel kell lenni, hogy az ország területén lakó egyes népfajokhoz és nemzetiségekhez tartozó ifjak arányszáma a hallgatók közt lehetőleg elérje az illető népfaj vagy nemzetiség országos arányszámát, de legalább kitegye annak kilenctizedrészét."

Hogy ez miért volt zsidó ellenes ? Azért, mert azt jelentette, hogy az országnak kb 94% nem zsidó lakosa legalább ennek kilanc tizedével, tehát kb 85% -ban kell, hogy az egyetem hallgatói között legyen, vagyis az addig több, mint 30% -ot kitevõ zsidó hallgatók felét ki kell rúgni és késõbb csak ilyen arányban lehet felvenni. Már, "kik nemzethűségi s erkölcsi tekintetben feltétlenül megbízhatók". ( De melyik zsidó megbízható a fehér terrort éphogy abbahagyott ország hivatalai szerint ? )


Jegyezzük meg, hogy 1929-ben hatályon kívül helyezték, majd az 1939. évi IV. törvénycikk "a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról" 7. § a az egyetemek és a főiskolákra felevehetõ zsidók számát 6%-ra, "a József nádor műszaki és gazdaságtudományi egyetem közgazdasági karának közgazdasági és kereskedelmi osztályán a hallgatók számának tizenkét" százalékára korlátozta. ( Kivéve "az egyetemek hittudományi karának és a hittudományi főiskoláknak a hallgatói" )

2013. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ő mondta: "én voltam az első, aki szót emeltem a zsidók destruktív magatartása ellen, és azóta megfelelő intézkedéseket tettem befolyásuk visszaszorítására." "én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem."
2013. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Európában az utolsók között volt, aki kiadta a zsidókat, még bújtatta is őket, amíg meg nem fenyegették.
2014. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!