Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi melyik osztályba tartozunk?...

Mi melyik osztályba tartozunk? (lent több infó)

Figyelt kérdés
4-en vagyunk a családban 75m2 lakásban, 3-an keresünk a családban a havi össz fizetésünk 500ezerFt, 2 autónk van a tesóm tanul még, én meg májusban fejeztem be a középiskolát azóta dolgozok a szakmámban az én keresetem 100ezer anyukámé is szintén 100ezer fateré meg 300ezer még 50ezer Ft tartozásunk van más nincs, ha valami kell hirtelen akkor meg tudjuk venni pl múlthéten elromlott a hűtőnk aznap már vettünk is 100ezer-ért mi melyik osztályba tartozunk?

2013. dec. 8. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Két fontos osztálycsoport van. Kizsákmányoló és kizsákmányolt. Az alapján, amit leírtál, te a kizsákmányoltak közé tartozol. Szerencsére nem a legalsóbb jövedelmű rétegek közé, de az érdekeid velük azonosak. A jelenlegi anyagi helyzetedben kórosan fenyeget a lecsúszás veszélye, mert a jelenlegi kapitalista rendszer a nagytőkés milliárdosoknak kedvez.
2013. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban leírnád? Pl közép-alsó-felső azon belül is hogy közép alsó vagy közép felső, ha az lényeg fater Bécsbe dolgozik.
2013. dec. 8. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

No nézzük sorjában. Édesanyád dolgozik, édesapád dolgozik, te májusban végeztél a szakközépben és már (decemberben, de feltételezem már előző hónapban is) dolgozol, ráadásul szakmádban is, sőt 100 000 forintért, hát... azt kell, hogy mondjam, hogy ti a SZERENCSÉSEK osztályába tartoztok.


Egyébként ha léteznének még osztályok, akkor a leírások alapján ez az alsó-középosztálynak felel meg.

2013. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az Ön által elvárt terminológia alapján Családja a középosztályba sorolható.

Kérem ne nyugodjon meg, mert jelen helyzetüket csupán munkaerejük áruba bocsátásának köszönhetik.

Ráadásul összjövedelmük eloszlása nem egyenletes, erősen a "fater" (Bécsben Vater) munkahelyétől (Bécsben Arbeitsplätze) függ.

Javaslom törekedjenek minél több megtakarítás felhalmozására, annak befektetésére. Az így szerzett tőkét tovább kamatoztatva remélem minél előbb üdvözölhetjük Önöket a felső középosztály, majd további gyarapodásuk után a Felső Tízezer sorai közt.

2013. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarországi viszonylatban a felső középosztályba. Tőlünk kicsit nyugatabbra max. közép-alsóosztályba.
2013. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ma mély szegénységben éltek, ha fordul a kocka, akkor meg gazdagok lesztek. Attól függ, mi mellett kell érvelni.
2013. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Gyors vagyok a lánynak, a zsarunak személy,

Moszkvában gazdag, de idehaza szegény."

2013. dec. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Idén a magyar átlagkereset 220.000Ft körül van (bruttó).

Ha így nézzük, akkor te is és anyukád is az átlag alatt kerestek.

Apukád külföldön dolgozik, tehát kénytelen a családjától távol lenni.

4-en laktok 75m2-en ami nem, teszi lehetővé gondolom, hogy mindenkinek megfelelő méretű saját tere (szobája) legyen, és még maradjon közös tér is (nappali, étkező, konyha, stb..)


Édesapád kiesése a munkából rögtön megoldhatatlan anyagi válságba sodorná a családot, a magas rezsi (2 autó, költekező életmód) és a folyamatos megtakarítások hiánya miatt.


Azt gondolom alsó középosztály. Ha, ez az állapot fennmaradna sőt javulna 10+ éven keresztül akkor volna lehetőség előre lépni.

De nem fog. Hiszen te majd elköltözöl, tesód szintúgy, a szülők, meg majd csinálnak amit tudnak.

2013. dec. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen az a baj hogy nem rakunk félre pénzt pedig már mondtam nekik, fater minden nap hazajön szóval nincs tőlünk "távol"
2013. dec. 9. 11:03
 10/10 A kérdező kommentje:
A lakás ugy van hogy van az én szobám a szüleimé ami a nappali is(ugy van minden butor meg kanapé hogy nappali is lehessen miután felkeltek) tesóm pedig a hallból lett kialakítva egy szoba ami nem olyan kicsi ezen kívül van konyha külön wc/fürdőszoba előszoba meg erkély.
2013. dec. 9. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!