Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen a viszony a Keresztény...

Milyen a viszony a Keresztény Egyház és a liberalizmus, liberalisták között?

Figyelt kérdés
A magyarországira gondolok.
2009. nov. 23. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem egyszerű. Alapvetően a liberálisok tiltakoznak az ellen, hogy az egyház politizáljon, vagy hogy politikai hatalmat kapjon. Külön tiltakozik az ellen, hogy egyházi eseményeken, miséken, istentiszteleteken a papok politikai állás foglalnak (ez ellen egyébként először Bismarck tiltakozott a "szájkosár-törvénnyel"). De amúgy a liberális emberek nem feltétlenül ateisták, vagy egyház-ellenesek. Ha valakiben ez a benyomás él, az csak az SZDSZ elrontott politikájának következménye.


Én például liberális gondolkodású vagyok ÉS vallásos.

A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást...

2009. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Egytértek az előzővel, bár én nem vagyok vallásos. A liberalizmus pont arról szól, hogy amíg mások jogait nem sérted, addig szabadon tehetsz bármit, és ebbe a vallásgyakorlás is beletartozik, így amíg nem tukmálják másra a vallásukat, addig a liberálisoknak(és ez alatt most nem az SZDSZ-t értem, hanem az igazi liberális gondolkodású embereket) nincs bajuk a keresztényekkel.
2009. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

na na "ez ellen egyébként először Bismarck tiltakozott a "szájkosár-törvénnyel"


Otto von Bismarck-ot tiszteljük meg azzal hogy nem említjük egy lapon a liberálisokkal...

2009. dec. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy te is hozzászóltál a témához, a te végtelen bölcsességeddel.
2009. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!