Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért csinálják/csinálták ezt...

Miért csinálják/csinálták ezt az osztrákok? És ennek alapján milyen a német-osztrák viszony?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam, és olvastam hogy az osztrákok igencsak a nem tetszésüket fejezték ki amikor megnyitották Schengen miatt a Magyar-Osztrák határszakaszt. De ugyan ezt csinálták (ellenezték, fel voltak háborodva) amikor megnyitották a Német-Osztrák határszakaszt is. Ezt miért csinálták? Miért Schengen tagok ha nem tetszett nekik a határok megnyiutása/eltűnése?



A magyar verziót ismerem, a németre lennék kíváncsi, tényleg utálják az osztrákok a németeket és fordítva? Ha igen, miért?


2010. szept. 7. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szeretik azt képzelni, hogy ők egy külön nemzet, és semmi közük azokhoz ott fent.
2010. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Külön nemzet hiszen. ha nem lenne külön, Ausztria sem lenne.:)
2010. szept. 7. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
mert náczik és idegengyűlölők.
2010. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

"Külön nemzet hiszen. ha nem lenne külön, Ausztria sem lenne.:)"


Az az ország, nem a nemzet.

Attól én még simán németeknek tartom őket, és a világ többi része is. Csak ők nem magukat.

2010. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
te annak tartod, de hálistennek nem a te véleményed a döntő!
2010. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát kié? :D

Németül beszélnek, német kultúrájuk van, ott éljeneztek tömött sorokban, mikor Hitler elhozta nekik az Anschlusst, most is csak azért nem tartoznak Németországhoz, mert a háború után megtiltották nekik, meg kimosták az agyukat a magadfajták.

Ez az önálló nemzetkép az ő esetükben szerintem csak valamiféle pszichikai tünet, amire hivatkozva mondhatják, hogy mi aztán nem vagyunk németek, ne tessenek összemosni a nácziakkal... mivelhogy ilyen hülyeségekkel traktálják szegényeket 6 éves koruktól kezdve.

2010. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Az osztrákok nem akartak önálló országot 1918-ban, hanem egyértelműen a Németországhoz való csatlakozást választották. Valójában ők voltak az első nép, akik akkor kimondták kiválásukat a Monarchiából, csak erre már kevesen emlékeznek. A Versailles-i béke ítélte önálló állami létre Ausztriát. Nagy hülyeség volt.


Az osztrákok ugyanannyira németek, mint a bajorok vagy a szászok.

2010. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

egyetértek azzal, aki szerint ausztria német.

Németül beszélnek, sőt ők akartak egy nagynémet egységet létrehozni, de a kisnémetek egy cseppet megverték.

ugyanúgy Deutschlanddá akartak válni 1938-ban, ugyanúgy, mint 1918-ban.

Az osztrákoknak tényleg van külön története, de annyira összefügg a németekével, hogy nem nagyon lehet őket külön országként és népként kezelni. szóval én elhiszem, hogy koszovó szabad ország, de attól még a lakóit albánnak, és nem koszovóinak fogom nézni.

ha már a német és az osztrák címert is nézzük, akkor elég sok hasonlóságot mutatnak.

2010. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fölösleges a vita, közös Európa van.

Németországban élek, tavaly kijöttem melózni.

A viszonyuk nagyon jó, bár mindig akad mindenféle ember.

A történelem a múlt, már csak nyomokban van meg.

Az osztrákok félelme a határ megnyitásától érthető, de jórészt alaptalan volt.

Szerencsére...

2012. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!