Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Budapesten élek, de erről...

Budapesten élek, de erről semmilyen papírom nincs, és az állandó lakcímem vidéken van. Mit kell tennem, hogy itt Bp-en tudjak szavazni?

Figyelt kérdés
Illetve másik kérdés, ha valakinek nincs lakcíme (a lakcímkártyán nincs állandó, és az ideiglenes lejárt), de személyi igazolványa (magyar) az van. Ő elmehet szavazni?

2013. dec. 14. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Ha nincs Bp-en még tartózkodási helyed sem, akkor nem szavazhatsz ott. Ez újdonság 2014-ben. Jelentsd be a lakcímedet. Ha csak tartózkodási helyed van Bp-en, akkor a szavazásra át kell kérned magad a tartózkodási helyedre, a határidők betartásával. [link] 250. §


Akinek nincs Magyarországon lakcíme, csak akkor szavazhat, ha külföldön élő magyar állampolgárként bejelentkezik a szavazásra. Egyébként a településszintű lakcímmel is lehet szavazni, azt minden további nélkül be lehet jelenteni.

2013. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A megoldás: ne szavazz. Ne támogasd ezt a rendszert. Azért találták ki, hogy ne szavazhass, hogy kevesebb budapesti szavazhasson, mert az rossz lenne a jelenlegi kormánynak.
2013. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor az úgy gondolom jó, ha hétfőn bemegyek a kerületi önkormányzatba és akkor ott gondolom segítenek. Csak az a helyzet, hogy egyik barátomnál lakom és nem fogok tudni lemenni a szülőfalumba mert az 10 ezer Ft. lenne oda-vissza. És arról meg semmilyen információ nincsen sehol hivatalosan, hogy én most hol vagyok (szülők persze tudják).
2013. dec. 14. 14:39
 4/7 A kérdező kommentje:
De a tartózkodási hely bediktálásánál azt most alá kellene írnia a tulajnak ahol most vagyok? Mert ő nem fogja , hiszen minek erről papír (meg alapból nem is kérnék), hogy ott vagyok.
2013. dec. 14. 14:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy bemegyek az önkormányzathoz és akkor ha csak bediktálom akkor most nem kapok új lakcímkártyát meg semmit igaz?
2013. dec. 14. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:

A lakcímbejelentést alá kell írnia a tulajdonosnak is (nem választhat, nem tagadhatja meg), illetve, ha közjegyző előtt vagy 2 tanúval aláíratott bérleti szerződésed van, akkor nem kell a tulajdonos külön aláírása a lakcímbejelentőre.


Településszintű lakcím (csak város, utca és házszám nélkül) is kérelmezhető, és azzal is lehet szavazni, de azt hajléktalanoknak találták ki. Valamint településszintű lakcím nem lehet tartózkodási hely, csak lakóhely.

2013. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor én így nem szavazhatok! Menjenek a fenébe!!!! Roh_dékok, hogy meg kellett ezt is változtatni! Nem is érdekel.
2013. dec. 14. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!