Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai demokráciák miért...

A mai demokráciák miért fajultak el?

Figyelt kérdés

Én a ma nem is hívom magam demokratának, mer ma már egészen más a jelentése.


Számomra az USA 60-as évekbeli demokráciája lenne az ideális.

Olyan szigorú szabályok uralkodtak akkoriban, akkoriban volt az embereknek egyfajta öntudata, büszkesége.


Úgy vettem észre, hogy a demokrácia eleinte szigorú szabályok, törvények szerint működik.

De, idővel teljesen elzüllik, mint például Svédországban vagy ma Nagy Britanniában.


A 60-as évekbeli Amerikánál egészségesebb értékrenddel rendelkező ország nem volt abban a korban, ma sincs.



2013. dec. 15. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert volt egy Hitler, akinek volt egy csomó okos ötlete, de mellette voltak elég aljas és undorító húzásai is.


Na, száz szónak is egy a vége, Hitler jó húzásai pont azok voltak, amitől egy demokrácia jól működhetne. De mivel Hitlert gyűlölni kell a negatív cselekedetei miatt és a pozitív tetteit is együtt vagyunk kötelesek gyűlölni a negatív tetteivel, ezért azok hiányoznak a mai politikából ahhoz, hogy jól működő demokráciákban élhessünk.

2013. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a mai, európai politika lényege az, hogy mindenek legyünk, ami Hitler és a nácijai nem voltak. És ezzel elvetünk egy csomó okos dolgot is, amik márpedig kellenének.
2013. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Úgy vettem észre, hogy a demokrácia eleinte szigorú szabályok, törvények szerint működik.

De, idővel teljesen elzüllik, mint például Svédországban vagy ma Nagy Britanniában."


Pár hónapja én is pont erre jutottam. Ez érdekes.

2013. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A 60-as évekbeli Amerikánál egészségesebb értékrenddel rendelkező ország nem volt abban a korban, ma sincs."


???

2013. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Számomra az USA 60-as évekbeli demokráciája lenne az ideális.

Olyan szigorú szabályok uralkodtak akkoriban, akkoriban volt az embereknek egyfajta öntudata, büszkesége. "


Öntudat, büszkeség? Biztos vagy benne, hogy ez egészséges? Ne bízz olyan emberben, aki azt állítja magáról, hogy Ő a legnagyszerűbb, vagy az Ő országa nagyszerűbb, mint a többi!


Mellesleg, a 60-as évek USA-ája volt a züllés kezdete. Akkor kezdett igazán a visszájára fordulni a szabad piac. (Bár ezt a világháborúk ideje alapozta meg)

2013. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát az a jó demokrácia szerinted, ahol bizonyos időközönként diktátort választhatunk?


Oké, hogy egy autoriter társadalmat szeretnél. Lelked rajta ha olyan társadalmat akarsz, ahol a vezérhangya megmondja merre hány méter, aztán a maradék ügyben meghozhatod a saját döntéseidet. Nincs ezzel semmi gond, csak ne próbáld be a demokráciafogalomba bepréselni.


Az USA se volt ilyen, a korszellem és a problémák is kicsit mások voltak az európaihoz képest.

2013. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!