Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megnéztem a Thor 2 című...

Megnéztem a Thor 2 című filmet. Miért egy néger játssza benne Heimdallt, aki egy skandináv isten és még a viking mitológiában is "A Fehér Istennek" hívják és az egyik sötét elf szintén miért néger?

Figyelt kérdés
Szóval nem értem. Mintha csinálnának Nelson Mandeláról, Martin Luther Kingről vagy Shaka Zuluról egy filmet, aztán egy fehér férfi lenne az ő szerepükben. Kb. ennyire reális ez az egész...

2013. dec. 15. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

"Kb. ennyire reális ez az egész..."


Nem tudom, te hol nevelkedtél, érettségid van? Színházban jártál-e? Képzeld el, az sem ritka, hogy ellenkező nemű színész játssza a szerepet, vagy például gyermek játszik felnőttet, vagy idős embert, esetleg fordítva.

2013. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Azért mert kötelező színeseket is bevenni egy filmbe, ellenkező esetben megy a rasszistázás hálivúdban is. Már bizonyos magyar tankönyvek borítóján is néger gyerekek mosolyognak vissza...
2013. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mert mióta a filmművészet létezik - és ez kifejezetten igaz Hollywoodra - azóta politikai, ideológiai célokat szolgál. Ma a tolerancia, a másság tisztelete a divat, sőt egyes helyeken már kifejezetten elvárt. Emellett ez egy kis fricska a fehér kultúrának is, amelyik egészen a XX. század közepéig egyértelműen felsőbbrendűbbnek tartotta magát minden más civilizációnál, különösen a feketékénél, akik ráadásul nem is civilizálódtak. A film tehát pont a fehér emberek önbecsülését támadja tudat alatt, hogy egy germán istent feketévé tesz.

Van ellenpélda is. Amikor a 300 című film megjelent, egyértelmű volt az üzenet. A görögök a demokrácia, a törvényesség, a család védelmezőiként jelennek meg benne, míg a perzsák, a torz és gonosz, ráadásul enyhén homoszexuálisnak beállított - mondom, bármikor felül lehet írni az adott divatot, itt pl. negatív szerepkörben a ferdehajlam, az életben viszont tisztelni kell - Xerxésszel és az ő fekete, barbár seregével állnak szemben.

A film készültekor ki volt a világ főellensége? Irán, azaz a perzsák.

2013. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Az amerikai filmeket átszövi a politikai korrektség.

Ez sokszor a film rovására megy.


Az egyik filmjükben egy perzsa embert is fekete játszott.


Meg volt, amikor középkorban játszódó filmben, volt "európai" néger kereszteslovag.

2013. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Eléggé túlmagyaráztok egy képregényfilmet. Szerintem Heimdall színésze nagyon jó volt.

Én se szeretem az erőltetett színes vonalat, de itt jó volt.

2013. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Ez tényleg durva belebeszélés. Ez az egész egy képregény alapján készült, ahol szerintem pont le volt szarva, hogy milyen politikai helyzetben vannak éppen. Ez az egész egy kitaláció, kit érdekel, hogy miféle ember játszik egy adott szerepet.
2013. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Tokenizmus. Ez egy PC (political correct)betegség. :)

Szerepeltetni kell egy kisebbségi karaktert.

Amerikai filmekben gyakran előfordul.


A Southpark sorozatban van egy Token nevű afroamerikai karakter, az ő neve például erre utal. [link]

2013. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
25%

Emlékszem az első résznél egyesek hogyan szitkozódtak pont a te problémád miatt (leginkább a képregényrajongókra gondolok, akik elégedetlenek voltak). Nem egészen mindegy, milyen a bőrszíne? Nem éppen az a fontos, hogyan formál meg egy színész egy fantasy szereplőt a szemed láttára? Egy olyan karaktert, aki maga egyáltalán nem is valós és úgy érzed a történetben te is részt veszel? Nem éppen az a lényeg, hogy leülsz 2 órára és kikapcsolódsz, elfelejted a világ gondját-baját, a rasszizmust, az egyenlőségért vívott sikertelen harcot? Ennyi erőből mindannyian akadjunk ki azon, hogy a skandináv mitológia szerint Thor haja és szakálla vörös, a filmben pedig szőke, holott a képregényeken alapszik a film. Nem oly mindegy?

Várom azt a napot, mikor mindenkit úgy fogadnak el, ahogy van. Nem mutogatnak senkire ujjal a külsejét illetően és nem bélyegzik meg őket azért, mert mások.

Kb ennyire reális.

2014. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
79%
Az lehet, hogy egy képregény alapján készült a film, viszont a képregény egyes szereplői Heimdall, Odin, Loki stb. mind egy több ezer éves mitológiában szereplő Istenek. Itt nem rasszizmusról van szó, hanem hiteltelenségről. Kb. olyan, mint ha a Passióban a Jézus kínai lett volna.... nem éppen lenne hiteles...
2015. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!