Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mo. Költségvetés?

Mo. Költségvetés?

Figyelt kérdés
Titeket nem zavar, hogy ( pontosan nem tudom mennyivel ) több milliárddal kisebb a bevétele az országnak mint amennyit kiadnak? Ezért van eladósodva az ország nem? Meg minek 30 új stadion? + jönnek a sikkasztások, a nem várt kiadások, stb. Ez ellen nem lehet tenni valamit?

2013. dec. 25. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ne aggódj megoldják nem kell egészségügy meg oktatás meg nyugdíj.Addig sakkoznak még tényleg megeszi a nép hogy másra kell a pénz és ezek nem fontosak.Ahogy eddig is ez ment.
2013. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De zavar, csak ameddig Orbán Viktor van hatalmon nem lehet érdemben tenni ellene semmit. Jövőre választások.
2013. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jövőre választások? Na persze. Addig állják fél lábon. Mindegyik egy kutya. Hazudnak, lopnak, csalnak. Nem bízok egyikben sem. Ha tehetném magamra szavaznék,de! még ráadásba jön hogy névtelen, csak írd alá, hogy te szavaztál + a kamerák rögzítenek mindent. Szóval a szavazás sem biztos. Amúgy meg mindig maguk között beszélik meg a pártok, hogy mikor ki lesz, csak fent tartják a demokrácia látszatát.
2013. dec. 25. 11:49
 4/8 anonim ***** válasza:

névtelen, csak írd alá, hogy te szavaztál + a kamerák rögzítenek mindent.

Azért mert te ilyen pesszimista vagy,és szomorú, még mások lehetnek boldogok. Ez csak a te elméd, összeesküvés elmélete.

2013. dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már bocsánat 4-es. Lehet, hogy pesszimista vagyok azzal kapcsolatban, hogy névtelen. Ellenben talán nem mind hazudik? Nem mindegyik ígérget, megkapja az esélyt és csak ront a helyzeten? Csak 2 példa. Gyurcsány-kormány, Orbán-kormány.
2013. dec. 26. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
monnyon le
2014. jan. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Titeket nem zavar, hogy (pontosan nem tudom mennyivel) több milliárddal kisebb a bevétele az országnak mint amennyit kiadnak?"


Ezzel én sem értek egyet, de ez sajnos minden országban így van, sőt szinte a helyzetek nagy részében minél több felvett hitele van egy országnak, annál erősebb a gazdasága. Részemről én is undorítónak találom, de ha a számok után nézel, ez jön ki:


Itt pár fejlett ország államadóssága GDP arányosan:

[link]

Az eredmény a következő:

Olaszország: 127%

Írország: 117%

Belgium: 99%

Franciaország: 90%

Egyesült Királyság: 88%

Németország: 81%


És akkor most jön a dolognak az undorító része: Ott ahol a mutató 100% fölött van, ott az adósság visszafizethetetlen, mivel többet kellene visszafizetniük, mint amennyit termelnek(nem beszélve arról, hogy csupa olyan országról beszélünk, akik jelentős exporttal rendelkeznek). Ha nem tudják visszafizetni, akkor tudod mi történik? Kapnak még hitelt, hogy az előző hiteleiket tudják még tovább fizetni. És ez az igazán gusztustalan. Ezen országok közel mindegyike önkényesen rendelkezik a joggal, hogy többet költsön, mint amennyije van. És addig, ameddig a hitelminősítők azt mondják, addig fognak is kapni pénzt.


A kérdésedre válaszolva azt kell, hogy mondjam zavar. Nagyon zavar és döbbenetesnek tartom, hogy előfordulhat egyáltalán ilyesmi, azt pedig még inkább, hogy egyeseknek ez természetes, mert a tuskó, elhízott amerikai azért tudja teletömni a pofáját, és kétszer annyit költeni, mint amennyit termel, mert a világ másik végén egy kínai kényszermunkás megtermeli neki.

2014. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, a költségvetési hiányra nem válaszoltam.. 3% alatt volt, mivel kikerültünk a deficit eljárás alól:


[link]

2014. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!