Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire van az egyház adó és mit...

Mire van az egyház adó és mit kapok érte?

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Bemehetsz a templomba ingyen 4-5 óra között de azért nem mindegyikbe.LOL

Amúgy jó kérdés.

2013. dec. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erre még értelmes választ nem kaptam , ezért kérdeztem.
2013. dec. 25. 12:02
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egyházadóval az egyházadat támogatod.

Ebből tartja fenn magát az egyházad.


Olyan, mint az államnak befizetett adó, erre épül az állam, ha senki nem adóznak, akkor összeomlana az állam.

2013. dec. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyházi adót önkéntességi alapon az fizet, aki magát vallásosnak tartja és vallja, illetve hajlandó hozzájárulni az egyház munkájához. A befolyt pénzből finanszírozzák a templomok fenntartását, felújítását, a papok munkáját, a szertartások költségeit, anyagokat, az oktatási, média, promóciós stb. tevékenységeket. Ha ezeknek az előnyeit élvezed, akkor te ezt kapod az egyházi adóért. Én egy petákot sem fizetek az egyháznak (támogatja őket az állam az adómból így is, úgy is, ha akarom, ha nem), de engem nem is érdekelnek és nem veszem igénybe semmilyen szolgáltatásukat.
2013. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam hogy temetéskor behajtják az dót több 10 évre visszamenőleg ha az nem volt fizetve.
2013. dec. 25. 12:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja igen , de az államnak fizetett adóból kapok ingyenes betegellátást. De ha 40 évig fizetek egyházadót egy pap se temet el ingyen .Hogy is van ez?
2013. dec. 25. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Neked mindenáron kell pap a temetésre? Polgári nem jó? Akkor fizess csak :)
2013. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egyházi temetés nem ingyenes, az egyházi adó befizetésétől függetlenül. Amikor édesanyám meghalt 2009-ben úgy emlékszem kb. 15 ezer forint volt úgy, hogy nem fizetett egyházi adót.


"Ja igen , de az államnak fizetett adóból kapok ingyenes betegellátást."


El kell különíteni az adó és a járulék fogalmát. Az adó befizetéséért cserébe semmiféle szolgáltatásra nem vagy jogosult. A járulék illetve az illeték az, amiért valamilyen ellenszolgáltatás jár.

2013. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

"Olyat is hallottam hogy temetéskor behajtják az dót több 10 évre visszamenőleg ha az nem volt fizetve."


Én meg azt hallottam, hogy a Föld lapos.


Soha nem fizettem semmilyen egyháznak (sok van ám) egy fillért sem és nem is tervezem. Ha nem akarsz, ne fizess te sem. Jó régen nem kötelező már...

2013. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!