Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki, miért lett euroszkeptikus?

Ki, miért lett euroszkeptikus?

Figyelt kérdés

Lehetőleg csak azok válaszoljanak, akik azok.


Én személy szerint azért, mert hibásnak találom az EU értékrendjét, hibásnak vélem a fontossági sorrendjüket.

Főként a liberális menekült és bevándorláspolitikájuk miatt.

Nekik fontosabb a menekültek tutujgatása, mint az, hogy Európa megőrizze európai jellegét és ne úgy nézzen ki, mint egy afrikai ország vagy Palesztina.

Én főleg ezért nem szeretem.


Magát az alapötletet jónak találom, hogy az európai nemzetállamok működjenek együtt és segítség egymást minden téren.


De, hogy a humanitás vagy mi a fene felülírja magát Európát az nem kóser.


Azok az országok oldják meg maguk a gondjaikat és ne a külföldi adófizetőktől várjanak segélyt meg befogadást és toleranciát.



2014. jan. 11. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Én egy amerikai politológus írása hatására lettem egyszerre euroszkeptikus, oroszbarát és nemzeti kommunista:


Leírta, hogy az 1990 körüli kelet-európai országok lényegében egy utat mutattak, hogy hogyan lehet más módon is európainak lenni. Hogy az európai értékrend nem csak a nyugat-európai országok szabados értékrendjét jelenti, hanem Albánia, Románia vagy Szerbia értékrendje és éppúgy európai, csak ezt az EU nem hajlandó beismerni és fasiszta módszerekkel próbálja felülírni és agymosni a volt kommunista országok társadalmát, hogy végül egész Európa egy francia-stílusú homogén massza legyen.


Ezek után arra gondoltam, hogy a pokolba a nyugattal, nem fogom a Katyusát Chanson-ra, a templomot holokauszt-emlékműre és a vodkát marijuánára cserélni egy csapat beképzelt libsi miatt.


Azóta mindenben kiállok Lukasenkó, Putyin mellett, az Eurázsiai Uniót támogatom, és az EU megszűnését kívánom.


Egy olyan jövőről álmodom ahol a gyerekeim olyan Magyarországon nőhetnének fel, ami nem a Nyugat, hanem a Kelet része, van közbiztonság, alacsonyak az árak, könnyű munkát találni, nyaranta ingyen elvinnék őket táborozni Artyekbe, egyetemista korukban, pedig kimehetnének ingyen tanulni a moszkvai Lomonoszov vagy a phenjani Kim Ir Szen egyetemre.

2014. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak azért is írok, mert úgy nem lehet megvitatni a kérdést, ha csak az egyik fél nyilvánul meg. Én azért szeretem az EU-t, mert elköltözhettem egy másik országba, és nem kellett hozzá még útlevél sem, nem hogy vízum. Amúgy, a britek azért EU szkeptikusok, mert mennek a kelet-európai EU polgárok, és elnyomják az ő kultúrájukat, beviszik a kelet-európai nézeteket. Valamint van saját nemzetközösségük. Gondolj bele, ha Nyugat-Európa meg akarta volna tartani a saját jellegét, és nem vesz be minket is, hanem kívül rekeszt. Nem öl pénzt a felzárkóztatásunkra, meg a csatlakozásunkra? A végcél nem Egy mindenkit kirekesztő kontinentális állam. Arra ott van az USA. És te is külföldi adófizetők pénzéből kapod az EU pénzeket. Ja és a "kóser" az persze már európai? Szomorú. A nyelvből miért nem zárjuk ki a nem európai jelleget?
2014. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2#

Európát egy kultúrkörként is felfoghatjuk.

Ha Magyarországra jönne 2 millió holland, az nem zavarna, hisz Magyarország megőrzi európai jellegét.


De, ha 2 millió szubszaharai jön ide, az már zavarna, hisz elvesztené európaias jellegét és úgy nézne, ki, mint Afrika.


Van az európai országok között különbség, de nem akkora, nem áthidalhatatlan.

2014. jan. 11. 15:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem az EU-t, de be kell ismerni hogy a sok milliárdos támogatás tartja életben a gazdaságunkat.
2014. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:

"Azok az országok oldják meg maguk a gondjaikat és ne a külföldi adófizetőktől várjanak segélyt meg befogadást és toleranciát."


Viszont az EU oldja meg a mi gondjainkat, és az adófizetőik támogassanak minket, fogadják be a munkavállalóinkat, és legyenek toleránsak velünk.


Hát végülis EZÉRT van ez az egész EU, nem igaz? :)

2014. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1-es, miért nem költözöl ki akkor Fehéroroszországba?
2014. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

'Egy olyan jövőről álmodom ahol a gyerekeim olyan Magyarországon nőhetnének fel, ami nem a Nyugat, hanem a Kelet része, van közbiztonság, alacsonyak az árak, könnyű munkát találni, nyaranta ingyen elvinnék őket táborozni Artyekbe, egyetemista korukban, pedig kimehetnének ingyen tanulni a moszkvai Lomonoszov vagy a phenjani Kim Ir Szen egyetemre.'


Ez nagyon hajaz a 90-es évek előtti állapotokhoz, amiről már megbeszéltük, hogy fenntarthatatlan. Mit gondolsz, miért változtattak a rendszeren?


1. kérdés: mi az az Artyem?

2:minek küldenél bárkit is egy egy kőkemény diktatórikus államba? És ha a gyereked nem ért egyet az elképzeléssel?

2014. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"1. kérdés: mi az az Artyem?"


Artyek

[link]


"2:minek küldenél bárkit is egy egy kőkemény diktatórikus államba?"


Mert ott kiváló és erkölcsös oktatás van, jobb mint zülleni küldeni Hollandiába vagy Franciaországba


"És ha a gyereked nem ért egyet az elképzeléssel?"


Örüljön, hogy benyomom egy felsőoktatási intézménybe, ami ráadásul ingyenes és nem kell mennie érettségivel hambit sütni vagy irodában robotolni.

2014. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a mai Oroszországból is rengeteg egyetemista megy ki Észak-Koreába tanulni. A műszaki, mérnöki karok nagyon jók kint és mivel az ország még most is nagyon önellátó és kiterjedt iparral rendelkezik, már korán viszik őket többféle üzembe szakmai gyakorlatokra.
2014. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

'Mert ott kiváló és erkölcsös oktatás van, jobb mint zülleni küldeni Hollandiába vagy Franciaországba'


Diktatúrában erkölcsös oktatás? Ejha, ilyet se hallani mindennap. És miből veszed, hogy hollandéknál, franciáknál züllés van? Cáfolj meg, de mintha egysíkúan látnád a világot.

2014. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!