Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Használt lakás vásárlásra...

Használt lakás vásárlásra vagy lakás felújításra mikortól jár szocpol? És valóban járna egy gyermek után is?

Figyelt kérdés
olvastam hogy visszahoznák hogy használt lakásvásárlásra is adnának szocpol 2014-től!Esetleg ha valaki tud erről valamit akkor bármilyen információ érdekel.

2014. jan. 13. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lett félszocpolból semmi. Egy gyerekre nem jár,és használt lakásra sem.
2014. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem lett belőle semmi, akkor valami nagyon hibásan jelent meg a közlönyben :D

[link]


8. A lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet módosítása

2014. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy egész jó összefoglaló

[link]

2014. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsómikor megkaptam a vàlaszod akkor elolvastam és az volt írva hogy lehet kapni de mostmeg megint az van hogy nem adjàk meg olvasd el érdekes. Mindenkinek köszönöm aválaszokat
2014. jan. 21. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Nahát. Én is úgy értelmeztem pedig a rendeletet, hogy lehet használt kecóra kérni :O
2014. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(1) A 12/2001. Korm. rend. 5. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Fiatalok otthonteremtési támogatására jogosultak a  gyermeke(ke)t nevelő, 35 év alatti házastársak, legalább

egy éve közös háztartásban élő élettársak vagy egyedülálló személyek a  használt, legalább komfortos lakás

vásárlásához szükséges önerő növelése érdekében, amennyiben az ingatlan vételára nem haladja meg Budapesten

és megyei jogú városokban a  12 millió forintot, vidéken a  8 millió forintot. A  lakás vételára legfeljebb 10%-kal

térhet el a  hitelintézet által megállapított forgalmi értéktől, de nem lehet több, mint a  település besorolása 89492 M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y  2013. évi 223. szám

szerinti, e  bekezdésben meghatározott vételár korlát. Azt, hogy a  használt lakás a  lakhatás feltételeinek

a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelel, a hitelintézet a helyszínen is köteles ellenőrizni. A fiatalok

otthonteremtési támogatásának összege megegyezik az  (5)  bekezdés szerinti kedvezménnyel, de nem haladhatja

meg az adásvételi szerződés szerinti vételár 70%-át.”

2014. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Írtam a Minisztériumnak, ha válaszolnak, megírom :)
2014. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok,


a friss hírek szerint érvénybe lép a közlönyben leírt dolog.

Nekem csak egy kérdésem lenne…

mindenhol úgy fogalmaznak, hogy „gyereket nevelő fiatalok”.

a használt lakásra a „megelőlegezett szocpol” akkor megint/még mindig nem érvényes?????

Köszi a választ, aki tudja :)

2014. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!