Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezért érdemes lenne panaszleve...

Ezért érdemes lenne panaszlevelet írni a BKK-nak?

Figyelt kérdés

A h5-ös HÉV-en van egy roma származású jegyellenőr, kedves,szimpatikus azonban már nem egyszer láttam,hogy roma származású utasoktól nem kér se bérletet sem pedig jegyet.

Tudom,hogy nevetséges a felvetésem meg rasszista is vagyok, de ez hátrányos megkülönböztetés ha tetszik ha nem.

Én bérlettel utazom így nem érint, de ez akkor is zavar, hiszen miért nem kér tőlük jegyet vagy bérletet?Eddig kétszer jött ő úgy hogy cigányok is voltak a vagonban és egy alkalommal sem kért tőlük jegyet, pedig az egyik roma társaság néhány tagja már elő is készítette a pénzt és csak rájuk bólintott és továbbment azok meg örültek,hogy de rendes.Aztán a többi utastól kérte a jegyet meg a bérletet.

Tudom,hogy ez nem elfogadott ,hogy magyarokat hátrányos megkülönböztetés ér, hát nehogymár még mi szóljunk, fordított esetben biztos felháborító lenne, így kevésbé.

Csak mi lenne ha a magyar kalauzok csak a cigányoktól kérnének jegyet?Szép lenne...


2014. jan. 16. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, én a BKK-nak már írtam kintfelejtett táblák és sebességkorlátozás hiánya miatt is. Válaszra sem méltattak. Majd ha halálos baleset lesz a Naplás út-Cinkotai út kereszteződésénél, akkor nyilvánosságra is hozom.
2014. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdés: honnan tudod, hogy romák voltak?


Másrészt, ha roma az ellenőr, akkor lehet, hogy az ismerősei között is több a roma, vagyis nem biztos hogy rasszista megfontolásból nem kért tőlük jegyet, hanem mert lehet, hogy az ismerősei voltak.


Vagyis, én szimplán csak azért tennék bejelentést, mert egyáltalán valakitől nem kért jegyet. De szerintem az lesz a válasz, hogy köszönik a segítséget, de ez nem a te dolgod. Valahol igaz is. Nem véletlenül járnak általában többet magukkal az ellenőrök: az ellenőröket is ellenőrzik. Szerintem tehát simán leráz a BKK, de ha dokumentálni is tudod az ügyet és többször is előfordul, akkor esetleg lehet értelme.

2014. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!